9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Obwodnica Olsztyna – klucz do rozwoju regionu w centrum dyskusji parlamentarzystów

OlsztynObwodnica Olsztyna – klucz do rozwoju regionu w centrum dyskusji parlamentarzystów

Drugie posiedzenie Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego, które odbyło się w Olsztynie, stało się okazją do podjęcia dyskusji na temat ważnych dla miasta i regionu inwestycji. Szczególną uwagę poświęcono projektowi wschodniego wariantu północnej obwodnicy Olsztyna. W skład Zespołu wchodzą posłowie, senatorzy, samorządowcy oraz przedstawiciele świata akademickiego reprezentowanego przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

reklama

Podczas spotkania ustalono listę priorytetów rozwojowych dla regionu Warmii i Mazur, które przyczynić się mogą do jego postępu. „Przez ostatnich osiem lat nasze województwo było traktowane po macoszemu”, wyraził swoje niezadowolenie z dotychczasowego poziomu wsparcia rządowego poseł Jacek Protas, przewodniczący Zespołu. Zaznaczył także, że inne regiony o podobnym profilu uzyskały wyższe subwencje z centralnych programów.

Problemów rozwojowych regionu nie brakuje, a jednym z ważniejszych jest zagadnienie dotyczące północnej obwodnicy miasta. Samorządowcy postulują, aby droga ta została poprowadzona po wschodniej stronie miasta, co przyniosłoby korzyści zarówno naturze jak i ludziom.

reklama

Jest to szansa na rozwiązanie problemów drogowych, z którymi zmagają się mieszkańcy, a równocześnie na optymalne połączenie regionu z Olsztyńskim Parkiem Przemysłowym. Inwestycja ta ma również na celu stworzenie lepszych warunków dla przyciągania nowych firm na Track.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas posiedzenia z optymizmem wypowiadał się na temat działań ekipy parlamentarnej: „Wszyscy liczymy, że ta ekipa wiele zrobi dla mieszkańców naszego miasta i regionu, żeby mogli godnie żyć”. Prezydent wskazał również na niedostateczny poziom dotacji z programów rządowych, mimo przygotowania przez miasto wartościowych wniosków. Olsztyn ma nadzieję na znaczące zwiększenie udziału w podatkach dochodowych, co z kolei miałoby pozytywny wpływ na budżet miasta.

Spotkanie zakończyło się podpisaniem deklaracji na rzecz województwa warmińsko-mazurskiego. Uchwalone postanowienia obejmują zakres inwestycji w infrastrukturę, edukację, turystykę, ochronę środowiska oraz kulturę. Działania te mają stanowić fundament dla przyszłego rozwoju regionu.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kurier
25 stycznia 2024 09:36

Jak najszybciej ring dookoła miasta

Zenek
25 stycznia 2024 18:08

Myślę, że najlepiej zaorać te wszystkie działki, po których Nasz Władca i Pan chce poprowadzić asfaltowe łąki. Co tam ludzie. Ot poodpoczywali sobie tam po 30-40 lat i dosyć! Najważniejsze są betony, asfalty i z rozpaczy chyba więcej gorzały. No bo ludzie z własnej bezsilności na cementowy rozum Pana Władcy zaczną więcej pić. Pan i Władca ma swoje siedlisko gdzieś tam na obrzeżach miasta i pewnie własny ogródeczek i On się o nic nie martwi!

Polecane
Ogłoszenia