9 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Samorząd Warmii i Mazur finansuje międzynarodowe projekty w rocznicę wejścia Polski do UE

WiadomościSamorząd Warmii i Mazur finansuje międzynarodowe projekty w rocznicę wejścia Polski do...

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił kolejną edycję konkursu „WM dla WM. Wsparcie współpracy międzynarodowej JST w województwie warmińsko-mazurskim w 2024 roku”, który ma na celu wspieranie lokalnych samorządów w realizacji międzynarodowych projektów. Inicjatywa ta sprzyja budowaniu nowych partnerstw, wzmacnianiu tych już istniejących oraz aktywizacji społeczności lokalnych. Zainteresowanie władz skupia się na projektach wpisujących się w 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, angażujących Euroregion Bałtyk oraz związanych z obchodami Roku Immanuela Kanta.

reklama

Marszałek województwa Marcin Kuchciński podkreśla znaczenie współpracy zagranicznej dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, a także dla umocnienia pozycji województwa na międzynarodowej arenie. Docenia także stałe kontakty z dziesięcioma regionami partnerskimi z różnych państw, czego efektem są projekty z Ukrainą, Niemcami, Litwą, Francją czy Holandią. Marszałek wyraża również chęć otwarcia na nowe kierunki współpracy.

Budżet przeznaczony na ten cel w roku 2024 to 80 tysięcy złotych, przy czym maksymalne dofinansowanie jednego projektu wyniesie 8 tysięcy złotych. Oferta skierowana jest do gmin i powiatów warmińsko-mazurskich oraz ich jednostek organizacyjnych. Kandydaci mogą zgłaszać się do 9 lutego 2024 roku.

reklama

Wszystkie niezbędne formularze oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia