12 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Ferie zimowe na Warmii i Mazurach: warsztaty i kulturalne wydarzenia czekają na dzieci oraz młodzież

WiadomościFerie zimowe na Warmii i Mazurach: warsztaty i kulturalne wydarzenia czekają na...

Jednostki kultury samorządu Warmii i Mazur przygotowały bogatą ofertę na nadchodzące ferie zimowe. Marszałek województwa Marcin Kuchciński zachęca dzieci szkolne do odkrywania nowych pasji oraz uczestnictwa w przygotowanych specjalnie dla nich wydarzeniach jak warsztaty twórcze, teatralne czy lekcje sztuki.

reklama

W elbląskim Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się Zimowa Olimpiada Twórczości (22-26 stycznia), podczas której uczestnicy zbudują wioskę olimpijską oraz stworzą własne karuzele oraz bałwanki z papieru mâché. W tym samym czasie zaplanowano również „Ferie ze sztuką”, które zainteresują młode osoby różnymi formami sztuki: od nauki tworzenia obrazów i grafik, przez malowanie na tkaninach, po poznawanie właściwości gliny.

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na „Zimowe Spotkania Teatralne”, podczas których uczestnicy będą mogli szlifować aktorskie umiejętności pod okiem aktora i pedagoga Krzysztofa Żabki. Zajęcia dotyczyć będą m.in. pracy nad wyobraźnią, emocjami czy predyspozycjami ruchowymi na scenie.

reklama

Olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza proponuje atrakcje nie tylko dla wielbicieli aktorstwa, ale również dla miłośników historii teatru. „Kapsuła czasu” to wystawa przybliżająca odwiedzającym różne momenty z historii olsztyńskiego teatru, miasta i regionu. Będzie można także obejrzeć zdjęcia twórców teatralnych z różnych epok.

Samorząd zachęca również do odwiedzenia regionalnych muzeów. Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oferuje zajęcia obejmujące m.in. warsztaty rękodzielnicze oraz odkrywanie regionalnych skarbów. Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie również przygotowały atrakcyjne programy jak edukacyjne spacery i zajęcia plastyczne. Specjalną ofertę, w postaci zniżki na bilety i dodatkowe pokazy, przygotowało Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Nie zabraknie również rozrywki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie: Piątka – Biblioteka Dzieci i Młodzieży oraz Muzoteka zorganizują gry na konsolach, zabawy plastyczne, seanse filmowe i taneczne zabawy.

reklama

Oferty kulturalne podczas ferii zimowych na Warmii i Mazurach skierowane są do różnych grup wiekowych i mają na celu zapewnienie aktywnego, kreatywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, co z pewnością przełoży się na rozwijanie ich wyobraźni i zdolności twórczych.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia