11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

“Ferie z historią” w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Edukacja i rozrywka w jednym

Olsztyn"Ferie z historią" w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Edukacja i rozrywka w...

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem już od 15 stycznia zaprasza na wyjątkową akcję “Ferie z historią”, skierowaną do rodzin i dzieci spędzających wolny czas na Warmii i Mazurach. Mimo że uczniowie z tego regionu rozpoczną swoją przerwę dopiero od 22 stycznia, już teraz mogą korzystać z tej atrakcji turyści z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

reklama

Do 25 lutego, z wyjątkiem weekendów, zwiedzający będą mogli skorzystać z promocyjnych cen biletów, a w poniedziałki wejście do muzeum jest darmowe. Na odwiedzających czekają przewodnicy, którzy o godzinie 11 i 13 opowiedzą o zakonie krzyżackim, organizacji bitwy pod Grunwaldem i jej znaczeniu dla kolejnych pokoleń.

Program “Ferie z historią” oferuje również różnorodne warsztaty edukacyjne, dostosowane do wieku uczestników. Wśród nich są m.in. “Archeologiem być”, “Grunwaldzkie muzykowanie”, “Dama strojna, rycerz dostojny”, “Średniowieczne potyczki” oraz “Łucznicze ABC”, odbywające się w Sali Rycerskiej.

reklama

Muzeum, które niedawno przeszło modernizację za sumę 47 mln zł, finansowaną głównie przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, łączy multimedialne technologie z tradycyjnymi eksponatami. Oferuje wizualizacje bitwy pod Grunwaldem na panoramicznym ekranie 360 stopni, interaktywne mapy oraz aplikacje, a także ekspozycje chorągwi rycerskich i zabytków archeologicznych. To nowoczesna, atrakcyjna architektonicznie przestrzeń o powierzchni niemal 4 tys. m kw., przystosowana również dla osób niepełnosprawnych.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia