20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Zmieniona organizacja ruchu przy Pstrowskiego i Wyszyńskiego. Co musisz wiedzieć o nowym układzie drogi?

OlsztynZmieniona organizacja ruchu przy Pstrowskiego i Wyszyńskiego. Co musisz wiedzieć o nowym...

Na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego, Wyszyńskiego i Synów Pułku w Olsztynie zastosowano zmienioną organizację ruchu, co wymaga od kierowców zwiększonej uwagi i dostosowania się do nowych przepisów. Skrzyżowanie obejmuje wyspę centralną i jest wyposażone w kompletny system znaków pionowych, poziomych, a także sygnalizację świetlną.

reklama

Podstawową zmianą jest uruchomienie nowego torowiska, która wprowadza dodatkową zasadę – w przypadku braku sygnałów świetlnych tramwaj ma absolutne pierwszeństwo przejazdu przed innymi pojazdami. Na skrzyżowaniu są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z wyznaczonymi pasami do skrętu w lewo lub zawracania. Kierowcy planujący wykonanie manewru skrętu w lewo powinni zajmować wewnętrzny pas.

Władze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w obszarze skrzyżowania oraz o rygorystyczne przestrzeganie etapowej sygnalizacji świetlnej. Zwracają uwagę, że właściwe reagowanie na znaki i sygnały jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu.

reklama

źródło: KMP Olsztyn, fot. KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
krtek59
17 stycznia 2024 19:45

Gorzej spieprzonego rozwiązania komunikacyjnego niż to rondo Pstrowskiego/Wyszyńskiego/Synów Pułku chyba nie znajdziemy na całym świecie. a jeździłem po wielu krajach. Ciekawe co za geniusz zaprojektował to rozwiązanie, na tak małym rondzie (chociaż żeby było wielkości ronda przy placu Bema, to można sobie radzić). Trzymając się lewego pasa do skrętu, praktycznie nie ma możliwości zjazdu z Ronda, chyba, że będziemy wymuszać wjazd na rondzie na prawy pas skrętu. Dzieła dopełniają źle ustawione światła, które blokują rondo przez pojazdy nie przejeżdżające przez rondo na wprost. I tak się teraz dzieje, że kierowcy zajeżdżają sobie drogę. Wypadków będzie dużo, tylko niech skończy się… Czytaj więcej »

Marta
18 stycznia 2024 13:25

To skrzyżowanie nie jest rondem (lub jak kto woli skrzyżowaniem o ruchu okrężnym). Z żadnej strony nie ma znaku, który o tym by informował. Rzeczywiście organizacja nietypowa jak na Olsztyn, ale jak się nie jeździ na pamięć, tylko analizuje znaki, to nie ma żadnego problemu, żeby wjechać i zjechać. Ja za to sugerowałabym ZDZiTowi, żeby oznakował porządnie skręt w lewo na ul. Mazowieckiego w ul. Piłsudskiego. Przed remontem były tam 2 pasy do skrętu w lewo (bo i na Piłsudskiego były dwa). Teraz ze skrajnego lewego pasa zrobiono buspas. Kierowcy jeżdżą na małpę i go zajmują, a potem przy skręcie… Czytaj więcej »

Polecane