7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Wandalizm paraliżuje nową świetlicę – wójt ogłasza nagrodę!

OlsztynWandalizm paraliżuje nową świetlicę – wójt ogłasza nagrodę!

Nieznani sprawcy uszkodzili skrzynkę energetyczną w nowo wybudowanej świetlicy w Giedajtach, co spowodowało wyłączenie ogrzewania w obiekcie i zamarznięcie instalacji grzewczej oraz wodnej. W związku z trwającymi mrozami budynek przemarzł, a skala szkód na razie pozostaje nieznana.

reklama

Wójt gminy Jonkowo, Wojciech Giecko, zaniepokojony sytuacją i mając na uwadze wartość zniszczonego mienia, w porozumieniu z radnym Arkadiuszem Przewłockim i sołtysem Danutą Parota, podjął decyzję o wyznaczeniu nagrody w wysokości 5 000 zł. Nagroda ta przeznaczona jest dla osoby, która przyczyni się do ujęcia i ukarania sprawców tego aktu wandalizmu. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia zachęcane są do kontaktu z policją lub urzędem gminy w Jonkowie.

Na zdjęciach widać uszkodzone skrzynki i wystające kable energetyczne, które stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Zdjęcia te świadczą o skali zniszczeń i potencjalnym niebezpieczeństwie, jakie mogły spowodować.

reklama

Wójt Giecko zaznaczył, że świetlica ma służyć wszystkim mieszkańcom i jest to miejsce integracji lokalnej społeczności. Zniszczenie jej infrastruktury jest bulwersujące i niezrozumiałe, szczególnie biorąc pod uwagę jej bliskość do placu zabaw. Wójt wyraził także zaniepokojenie incydentami związanymi z okoliczną młodzieżą, która pije alkohol w pobliżu placu zabaw.

Władze gminy Jonkowo są zdecydowane na szybką reakcję i naprawę powstałych szkód. Koszt naprawy instalacji zasilających świetlicę zostanie określony po sporządzeniu szczegółowego kosztorysu. Świetlica, stanowiąca ważne miejsce dla lokalnej społeczności, ma odgrywać kluczową rolę w organizacji wydarzeń kulturalnych i integracyjnych dla mieszkańców.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia