11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Weekend na drogach Olsztyna: wielokrotne kolizje i kierowca bez uprawnień za kółkiem

OlsztynWeekend na drogach Olsztyna: wielokrotne kolizje i kierowca bez uprawnień za kółkiem

Miniony weekend w Olsztynie i powiecie olsztyńskim odnotowano aż 32 kolizje. Funkcjonariusze, którzy dbali o bezpieczeństwo na drogach, byli świadkami różnych sytuacji.

reklama

W piątkowy poranek, 12 stycznia, na drodze krajowej numer 51 na skrzyżowaniu ulic Wadąskiej i Wojska Polskiego policjanci skontrolowali kierowcę unieruchomionego pojazdu marki Citroen. Okazało się, że w aucie zabrakło paliwa. Po wykonaniu czynności służbowych funkcjonariusze pomogli przetransportować pojazd na najbliższą stację paliw. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym została sporządzona stosowna dokumentacja, a za prowadzenie pojazdu bez zezwolenia kierowcy grozi areszt, ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

W sobotę, 13 stycznia, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze krajowej numer 16 w rejonie Łupstychu. Z pierwszych ustaleń policji pracujących na miejscu wynika, że 46-letni kierowca audi, nie przestrzegając zasad ruchu, doprowadził do wypadku z udziałem drugiego samochodu, również z audi. Alkomat wykazał, że kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zderzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Sprawca stracił prawo jazdy, a obecnie trwają dalsze działania mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności i przyczyn kolizji.

reklama

źródło: KMP Olsztyn, fot. KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia