5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn: Podczas włamania rzucił się z łomem na policjantów

WiadomościOlsztyn: Podczas włamania rzucił się z łomem na policjantów

Dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do jednego z pomieszczeń w bloku wielorodzinnym zostało zatrzymanych przez policyjnych wywiadowców na gorącym uczynku przestępstwa. Jeden ze sprawców rzucił się na policjantów z łomem raniąc jednego z nich w rękę. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Agresywny 27- latek został tymczasowo aresztowany.

reklama

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w nocy, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z bloków przy ul. Mrongowiusza na klatce schodowej słychać podejrzane odgłosy.
Na miejsce wysłał patrol olsztyńskich wywiadowców. Funkcjonariusze weszli do budynku i zaczęli sprawdzać klatkę schodową. Na ostatnim piętrze, przy drzwiach prowadzących na strych zauważyli dwóch mężczyzn. W dłoniach trzymali łomy.
Gdy policjanci przedstawili się i okazali im swoje legitymacje służbowe, 27- latek zaatakował ich trzymanym w dłoni narzędziem. Trafił jednego z funkcjonariuszy w rękę. Jak okazało się konieczna była pomoc chirurga. Mimo doznanego urazu, policjanci obezwładnili sprawców. W toku dalszych czynności wywiadowcy zauważyli, że drzwi prowadzące na strych mają uszkodzone zamki. Sprawcy nie zdążyli jednak wejść do środka- zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa i osadzeni w policyjnym areszcie.

Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. 27- letni mieszkaniec gminy Purda odpowie również za czynną napaść na funkcjonariusza. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi po 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia