11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

W Olsztynie rekordowa liczba zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

OlsztynW Olsztynie rekordowa liczba zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje już siódmy rok, stała się niezwykle popularnym narzędziem. To dzięki niej mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości w swoim otoczeniu. W minionym roku do aplikacji wpłynęła rekordowa liczba 5653 zgłoszeń z samego tylko Olsztyna, co oznacza wzrost o prawie 500 zgłoszonych incydentów w porównaniu z rokiem ubiegłym.

reklama

Wzrost liczby zgłoszeń świadczy o rosnącym zaangażowaniu mieszkańców, którzy w dobie wszechobecnego dostępu do internetu, bez trudu mogą informować o zagrożeniach. Policja wskazuje, że najczęściej zgłaszanymi problemami było spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie.

Łatwość użycia Krajowej Mapy to jeden z kluczowych czynników jej sukcesu. By nanieść odpowiednią informację, użytkownicy nie muszą zakładać konta ani podawać swoich danych osobowych. Wystarczy wskazać lokalizację, symbol z listy kategorii i ewentualny dodatkowy opis wraz ze zdjęciem bądź filmem. Skuteczność narzędzia opiera się na szybkim reagowaniu policji na zgłoszenia.

reklama

Warto jednak zaznaczyć, że Mapa nie służy do zgłaszania sytuacji awaryjnych, które wymagają natychmiastowej interwencji. W takich przypadkach należy niezwłocznie dzwonić na numer alarmowy. Narzędzie to znacząco wpływa na bezpieczeństwo lokalnych społeczności, które poza korzyściami wynikającymi z technologicznego postępu, otrzymują realną możliwość wpływania na swoje najbliższe środowisko.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Asterix
16 stycznia 2024 10:16

Skuteczność narzędzia opiera się na szybkim reagowaniu policji na zgłoszenia. Chyba różnie z tą szybkością bywa

Polecane
Ogłoszenia