fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Korekty w rozkładach jazdy. Sprawdź zmiany

Zostaną one wprowadzone w rozkładach zarówno komunikacji tramwajowej, jak i autobusowej. Nowości zaczną obowiązywać od wtorku, 1 marca.

Zmiany dotyczą wszystkich linii tramwajowych (1, 2, 3) oraz 21 autobusowych: 101, 103, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 116, 120, 127, 128, 136, 141, 201, 202, 203, 204, 205, 305. Wśród tych ostatnich skorygowane zostaną godziny odjazdów m.in. połączeń dowozowych do przystanków tramwajowych.

Zmiany wynikają z uwag zgłaszanych przez pasażerów – informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Uwzględniają przesunięcie godzin odjazdów wybranych kursów w celu skoordynowania przesiadek oraz zwiększenie liczby kursów na wybranych liniach.

Wydłużenie godzin funkcjonowania linii 127 jest kolejnym etapem działań ZDZiT-u, mającym na celu przekształcanie tej linii w linię całodzienną funkcjonującą we wszystkie dni tygodnia w pełnym zakresie godzinowym, tj. od 5 do 23 – informują drogowcy. W listopadzie 2015 roku za sprawą sugestii samych olsztynian uruchomione zostało funkcjonowanie linii 127 (wówczas jeszcze jako linia 27) w soboty, niedziele i dni świąteczne (patrz TUTAJ).

Jak uzasadniają pracownicy ZDZiT-u, wprowadzenie dodatkowych kursów linii 305 jest wynikiem rosnącej popularności tej linii, umożliwiającej szybki, bezpośredni dojazd do kampusu UWM-u mieszkańcom: al. Piłsudskiego (okolice stadionu, Aquasfery), ul. Wyszyńskiego oraz ul. Synów Pułku, a także faktu, że linia 305 stanowi także kolejną alternatywę dla części mieszkańców osiedla Nagórki przy podróżach w okolice Dworca Głównego.

Przypominamy również, że od marca bilety okresowe będą kodowane wyłącznie na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej (czytaj TUTAJ).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...