fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Olsztyn: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

WiadomościOlsztyn: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności zaczadzenia, do którego doszło na olsztyńskim Zatorzu. Według wstępnych ustaleń kobieta straciła przytomność podczas kąpieli. Z objawami zatrucia tlenkiem węgla do szpitala trafił również jej mąż. Niestety, mimo udzielonej pomocy, kobieta zmarła.

Wczoraj w nocy (06.02) policjanci otrzymali zgłoszenie o zaczadzeniu w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta brała kąpiel w łazience. W pewnym momencie straciła przytomność. W mieszkaniu był również jej mąż, który również źle się poczuł.

Małżeństwo zostało przetransportowane do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Stężenie tej substancji w organizmie kobiety było bardzo duże, dlatego lekarze podjęli decyzję o umieszczeniu jej w komorze hiperbarycznej. Niestety, mimo udzielonej pomocy, zmarła.
Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci i strażacy przestrzegają, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla. Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze