5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

OlsztynOlsztyn: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

Policjanci wyjaśniają okoliczności zaczadzenia, do którego doszło na olsztyńskim Zatorzu. Według wstępnych ustaleń kobieta straciła przytomność podczas kąpieli. Z objawami zatrucia tlenkiem węgla do szpitala trafił również jej mąż. Niestety, mimo udzielonej pomocy, kobieta zmarła.

reklama

Wczoraj w nocy (06.02) policjanci otrzymali zgłoszenie o zaczadzeniu w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta brała kąpiel w łazience. W pewnym momencie straciła przytomność. W mieszkaniu był również jej mąż, który również źle się poczuł.

Małżeństwo zostało przetransportowane do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Stężenie tej substancji w organizmie kobiety było bardzo duże, dlatego lekarze podjęli decyzję o umieszczeniu jej w komorze hiperbarycznej. Niestety, mimo udzielonej pomocy, zmarła.
Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

reklama

Policjanci i strażacy przestrzegają, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla. Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia