11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Sąd w Olsztynie zajmie się przestępstwem grupowego uwięzienia kobiety

OlsztynSąd w Olsztynie zajmie się przestępstwem grupowego uwięzienia kobiety

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył na 6 lutego 2024 roku serię rozpraw dotyczących siedmiu mężczyzn oskarżonych o uwięzienie kobiety ze szczególnym udręczeniem.

reklama

W listopadzie ubiegłego roku do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko grupie mężczyzn, którym zarzucono m.in. uwięzienie kobiety oraz jej szczególne udręczenie. Z zebranych informacji wynika, że do zdarzenia doszło w lutym 2023 roku w jednym z mieszkań w Olsztynie, gdzie ofiara ze sprawcami spożywała alkohol. Z czasem mężczyźni stali się agresywni, a następnie zamknęli kobietę w mieszkaniu i przez pewien czas ją przetrzymywali.

Działania mężczyzn miały skrajnie przemocowy charakter. Kobieta miała zostać dotkliwie pobita i zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Udało jej się uwolnić dopiero następnego dnia wieczorem. W wyniku tych zdarzeń doznała poważnych obrażeń oraz rozstroju zdrowia trwającego ponad 7 dni.

reklama

W toku śledztwa jeden z oskarżonych częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. Pozostali mężczyźni nie przyznali się do winy. Wszyscy oskarżeni zostali tymczasowo aresztowani. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył terminy rozpraw na 6, 7 oraz 8 lutego 2024 roku.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia