7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Zaplanuj bezpieczne ferie: kontrole autokarów w Olsztynie

OlsztynZaplanuj bezpieczne ferie: kontrole autokarów w Olsztynie

Wraz z nadchodzącymi feriami zimowymi 2024 Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraca do niezwykle ważnej inicjatywy, która ma zapewnić bezpieczeństwa podróżujących. Na ul. Leonharda (przy stadionie) uruchomiony zostanie stały punkt kontroli autokarów, który będzie działał od 19 stycznia do 4 lutego. Komenda informuje, że możliwość zgłaszania pojazdu do kontroli jest już dostępna dla obszaru Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

reklama

Policja olsztyńska apeluje do osób odpowiedzialnych za organizację wyjazdów zimowych: zgłaszajcie autokary do kontroli już teraz! Sprawdzanie pojazdów będzie odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 5:30-10:00. W wyjątkowych sytuacjach, gdy kontrola jest wymagana np. w weekendy, zgłoszenia należy dokonać pod numerem telefonu 47 731 38 80 lub drogą mailową na adres naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Podczas akcji „Bezpieczne ferie 2024” skrupulatnie badany będzie stan techniczny autokarów, a także obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Kontrolerzy zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i posiadanie przez nich wszystkich niezbędnych uprawnień. Głównym celem jest zapewnienie pasażerom bezpiecznej podróży oraz ich powrocie do domu bez żadnych przykrych niespodzianek.

reklama

W razie pilnych sytuacji, podejrzenia popełnienia wykroczenia lub przestępstwa powiadomienie służb ratunkowych jest możliwe poprzez numer alarmowy 112.

Dodatkowo możliwe jest zgłoszenie kontroli telefonicznej w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Olsztynie.

Policja przypomina i zachęca do skorzystania z dostępnych zasobów online, gdzie można znaleźć wykaz punktów kontroli autobusów. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej policji oraz na portalu Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

reklama

Należy podkreślić, że takie działania przyczyniają się do podnoszenia standardów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i są kluczowym elementem prewencyjnego dbania o życie i zdrowie podróżnych. Bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych to wspólny cel zarówno organizatorów wycieczek, kierowców, jak i służb kontrolujących.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia