12 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

„Młody Kopernik” na torach Warmii i Mazur – odnowiony szynobus na regionalnych trasach

Wiadomości„Młody Kopernik” na torach Warmii i Mazur – odnowiony szynobus na regionalnych...

Po długotrwałym remoncie i wprowadzeniu szeregu ulepszeń technologicznych szynobus „Młody Kopernik” ponownie zaczął jeździć po torach regionu warmińsko-mazurskiego. Pojazd należy do floty samorządu województwa i reprezentuje jedną z trzech odnowionych jednostek przygotowanych do obsługi lokalnych tras kolejowych.

reklama

Pojazd SA106-008 po kompleksowej renowacji wrócił do eksploatacji. Wykonane prace nie ograniczyły się jedynie do poprawy wyglądu zewnętrznego pojazdu, ale również objęły modernizację istniejących systemów technicznych.

Bogdan Bartnicki, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, podkreśla komfort odnowionego pojazdu. W szynobusie jest miejsce dla 160 pasażerów. Pojazd wyposażono również w nowoczesną klimatyzacją, która zapewni przyjemne warunki podróży nawet w upalne dni. Dodał, że pracownicy Polregio zyskają lepsze warunki pracy dzięki przeprowadzonym zmianom.

reklama

„Młody Kopernik” jest pierwszym z trzech szynobusów poddanych renowacji. Pozostałe dwie jednostki mają stopniowo dołączyć do ruchu na warmińsko-mazurskich torach: kolejno pod koniec stycznia oraz w lutym.

Odnowione szynobusy są częścią umowy PSC, zgodnie z którą operator POLREGIO S.A. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie ma obowiązek pokrycia wszelkich kosztów związanych z utrzymaniem taboru kolejowego.

Renowacja pojazdów podnosi atrakcyjność i komfort lokalnych podróży kolejowych oraz jest inwestycją w długoterminową sprawność taboru, która zapewniać będzie mieszkańcom Warmii i Mazur efektywny i przyjemny transport kolejowy na lata.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia