7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie Szlaku Kopernikowskiego

WiadomościRuszył konkurs na najlepsze zdjęcie Szlaku Kopernikowskiego

Województwo warmińsko-mazurskie świętuje dziedzictwo kopernikowskie w nowej edycji konkursu fotograficznego. Urząd Marszałkowski zachęca do uczestnictwa w trzeciej odsłonie rywalizacji, której celem jest uhonorowanie pamięci Mikołaja Kopernika oraz promocja miejsc związanych z jego życiem i pracą.

reklama

Konkurs pod hasłem „Szlak Kopernikowski w obiektywie” jest kontynuacją projektu, który zyskał popularność przez obchody narodzin i śmierci astronoma. Marszałek województwa Marcin Kuchciński podkreśla znaczenie konkursu dla uhonorowania spuścizny Kopernika i podkreślił, jak istotny jest szlak turystyczny przypominający o cennych miejscach regionu, gdzie Kopernik pozostawił swoje ślady.

Uczestnicy mogą zgłaszać do konkursu maksymalnie 5 zdjęć, które powinny przedstawiać obiekty i miejsca związane z działalnością astronoma. Zdjęcia mogą podlegać umiarkowanej obróbce cyfrowej, która nie zniekształca autentycznego wyglądu obiektów czy miejsc. Kluczowym wymogiem jest, aby fotografie nie zawierały wyraźnych wizerunków osób lub by osoby te były jedynie nieznacznym elementem kompozycji.

reklama

Zdjęcia konkursowe powinny być wykonane nie wcześniej niż 2 lata przed datą ogłoszenia konkursu. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł, zdobywca drugiego miejsca – 3 tys. zł, a trzeciego – 2 tys. zł.

Regulamin konkursu, który odbywa się pod egidą Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, dostępny jest na oficjalnej stronie urzędu. W konkursie liczy się kreatywność, technika i umiejętność wydobycia uroku zabytków i miejsc związanych z wielkim astronomem.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia