7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

45 mln zł na innowacyjne zmiany w szkołach podstawowych Warmii i Mazur

Wiadomości45 mln zł na innowacyjne zmiany w szkołach podstawowych Warmii i Mazur

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie w wysokości 45 mln zł, które mają być przeznaczone na projekty innowacyjne w szkołach podstawowych. Program „Kompetencje dla regionu ma na celu wdrożenie zaawansowanych rozwiązań pedagogicznych.

reklama

Środki pochodzące z Funduszy Europejskich zostaną rozdzielone między subregiony. Olsztyński otrzyma 19,3 mln zł, elbląski – 16,6 mln zł, a ełcki – 8,9 mln zł. Dzięki tym pieniądzom publiczne placówki edukacyjne będą miały szansę na realizację kompleksowych programów rozwojowych, które wprowadzają zmiany w sposobie nauczania.

Program obejmuje dwa główne działania. Pierwsze z nich, oznaczone jako 1.1, skupia się na przeprowadzeniu i realizacji kompleksowego programu rozwojowego szkoły z uwzględnieniem innowacji. Drugie działanie, 1.2, to wsparcie dla kadry nauczycielskiej i wspierającej w zakresie zdobywania oraz doskonalenia kompetencji i rozwoju osobistego.

reklama

Oba działania są realizowane łącznie i stanowią jednolity program, co wyklucza możliwość aplikowania do jednego działania dla jednej szkoły i do drugiego dla innej. Dzięki temu innowacje będą wprowadzane kompleksowo.

Termin składania wniosków upływa 26 lutego 2024 roku. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja potrzebna do aplikacji dostępne są na stronie internetowej dedykowanej naborom w ramach Funduszy Europejskich.

To znaczący impuls finansowy, który ma szansę zrewolucjonizować proces dydaktyczny w województwie warmińsko-mazurskim i przyczynić się do podniesienia jakości kształcenia w szkołach podstawowych.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słabo
11 stycznia 2024 13:50

Zamiast innowacji potrzebne remonty. Sp33 elewacja od 30 lat nic nie robione. Zero ocieplenia

Ziutek
12 stycznia 2024 00:12

Już nie zdążą rozdać przed wyborami. Splendor pójdzie na następców! Konfederacja!

Polecane
Ogłoszenia