11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Dramat rencistki spod Olsztyna. Internetowa społeczność rusza z pomocą

OlsztynDramat rencistki spod Olsztyna. Internetowa społeczność rusza z pomocą


Kilka dni temu, na facebookowym profilu Piotra Staniuchy, działacza społecznego i założyciela Fundacji Niosę Pomoc, pojawiła się wiadomość o potrzebie pomocy dla mieszkanki warmińsko-mazurskiej wsi Patryki, w gminie Purda. Rencistka potrzebowała wsparcia w przeniesieniu pieca na pierwsze piętro swojego domu. Post zawierał zdjęcie starszej pani z kartką, na której napisano „Zimno mi. Błagam o pomoc”.

reklama

Z powodu trudności w przeniesieniu ciężkiego pieca na pierwsze piętro, Staniucha zaapelował do internautów o pomoc. Post szybko uzyskał szerokie zainteresowanie i został udostępniony blisko 280 razy, a chętni do pomocy szybko się znaleźli.

reklama

Syn kobiety, borykający się z własnymi problemami finansowymi i zdrowotnymi, zgłosił się do fundacji z prośbą o wsparcie dla swojej matki, która żyje w trudnych warunkach. Fundacja, mimo siedziby w Starogardzie Gdańskim, niezwłocznie zdecydowała się pomóc.

Piotr Staniucha, założyciel Fundacji Niosę Pomoc, opowiedział o spotkaniu z synem pani Haliny i o odwiedzinach u kobiety, gdzie zastał bardzo ciężkie warunki życia. Fundacja uruchomiła zbiórkę pieniędzy na remont mieszkania, w którym mieszka pani Halina. Potrzeby są znaczne. Do tej pory dostarczono jej tymczasowy grzejnik elektryczny, zakupy spożywcze i odzież.

Cel internetowej zbiórki to 70 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać ponad 21 tys. zł. Link do zbiórki: https://pomagam.pl/halinkazewsipatryki.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia