21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Najpopularniejsze imiona, spadek urodzeń i zwiększenie liczby małżeństw w Olsztynie? Trendy w 2023 roku

OlsztynNajpopularniejsze imiona, spadek urodzeń i zwiększenie liczby małżeństw w Olsztynie? Trendy w...

W minionym roku doszło do spadku liczby urodzeń i zgonów w stolicy Warmii i Mazur, wzrosła natomiast liczba zawartych małżeństw – wynika z najnowszego statystycznego podsumowania miasta.

reklama

Tradycyjne imiona nadal cieszą się popularnością wśród rodziców w Olsztynie. Dane z olsztyńskiego Urzędu Stanu Cywilnego pokazują, że Zofia, Hanna, Pola oraz Aleksander, Nikodem, Ignacy były najczęściej nadawanymi imionami w 2023 roku. W poprzednim roku na czele listy znajdowały się Hanna, Zofia, Zuzanna oraz Aleksander, Antoni i Jan.

Jednak nie wszystkie klasyczne imiona zyskały na popularności. W minionym roku rzadko wybierano Jadwigę, Sandrę, Agatę, a wśród imion męskich Olafa, Brunona oraz Sergiusza. To ostatnie było również jednym z mniej popularnych imion nadawanych rok wcześniej.

reklama

W 2023 roku urodziło się 3894 dzieci. Było to niemal 430 niemowląt mniej niż w 2022 roku. Zmniejszyła się także liczba zgonów: w 2023 roku było ich 2648, czyli o ponad 150 mniej w stosunku do poprzedniego roku. Wzrosła z kolei liczba zawartych małżeństw – w zeszłym roku zarejestrowano 551 ślubów, co oznacza wzrost o prawie 100 w porównaniu z rokiem 2022.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
10 stycznia 2024 09:04

W takim kraju wydawanie potomstwa wydaje się mało rozsądne.

Polecane