7 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Biologia, jakiej nie znasz. Odkryj jej tajemnice podczas Nocy Biologów 2024 w Olsztynie

OlsztynBiologia, jakiej nie znasz. Odkryj jej tajemnice podczas Nocy Biologów 2024 w...

Noc Biologów 2024, coroczne święto nauki, organizowane przez Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ponownie odbędzie się w formule hybrydowej -zarówno na żywo, jak i online. To wydarzenie, które już od 13 lat gromadzi miłośników biologii i nauk przyrodniczych, zaplanowane jest na piątek, 12 stycznia 2024 r.

reklama

Tegoroczne hasło przewodnie, “Tajemnice życia od komórek do biosfery”, ma na celu przyciągnięcie uwagi zarówno najmłodszych, jak i dorosłych, włączając w to mieszkańców Olsztyna, okolicznych regionów oraz północnego Mazowsza. Dzięki wersji online, wydarzenie to będzie mogło dotrzeć do odbiorców na całym świecie.

Noc Biologów ma na celu szerzenie wiedzy przyrodniczej na różnych poziomach – od podstawowych informacji do skomplikowanych zagadnień naukowych. Wśród celów akcji znajduje się pokazanie roli nauk przyrodniczych w życiu ludzi.

reklama


Tegoroczna Noc Biologów zapowiada się wyjątkowo interesująco dzięki rozbudowanemu programowi. Wśród atrakcji znajdą się webinaria, zajęcia laboratoryjne oraz wykłady prowadzone przez doświadczonych naukowców.

Jednym z ciekawszych wydarzeń jest webinar dr. Karola Mierzejewskiego, zatytułowany „Jesteś tym, co jesz – jak mikroplastik wpływa na nasz organizm”. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o tym, jak współczesne zagrożenia środowiskowe wpływają na zdrowie ludzi.

W programie znalazły się również zajęcia laboratoryjne, które pozwolą uczestnikom zgłębić tajniki komórek oraz bliżej poznać świat pierwotniaków. Dodatkowo dr hab. inż. Grzegorz Panasiewicz, prof. UWM, przeprowadzi wykład, podczas którego porówna pracę biologa molekularnego do działań słynnego detektywa Sherlocka Holmesa.

reklama

Noc Biologów rozszerza swoją działalność poza granice Olsztyna. W Iławie zaplanowano Gra Terenową „Las Zagadkas”, która połączy edukację z zabawą w plenerze. Natomiast w Domu Pomocy Społecznej LAURENTIUS w Olsztynie odbędzie się wykład „Ziele na kraterze – wulkany Kostaryki”, prowadzony przez dr. Grzegorza Fiedorowicza.

Noc Biologów 2024, zarówno w formie online, jak i stacjonarnej, zapowiada się jako fascynujące wydarzenie dla każdego, kto interesuje się biologią i naukami przyrodniczymi, niezależnie od wieku czy poziomu wiedzy. To świetna okazja do pogłębiania wiedzy i zainteresowań, jak również do spędzenia czasu w edukacyjnej i inspirującej atmosferze.

Szczegółowy program można zobaczyć na stronie Nocy Biologów

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia