11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Niebezpieczne wykroczenia na drogach Olsztyna: pościgi, kolizje i jazda po alkoholu

OlsztynNiebezpieczne wykroczenia na drogach Olsztyna: pościgi, kolizje i jazda po alkoholu

W ostatni weekend funkcjonariusze policji zaangażowani byli w zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz w zabezpieczanie przemarszów związanych ze świętem Trzech Króli. Interweniowali przy 17 kolizjach drogowych oraz nakładali mandaty w przypadkach łamania przepisów ruchu drogowego i jazdy w stanie nietrzeźwości.

reklama

W nocy z czwartku na piątek doszło do niebezpiecznej pogoni ulicami miasta. Kierujący samochodem marki Toyota został wezwany do zatrzymania się przez funkcjonariuszy z powodu przekroczenia prędkości o 25 km/h. Mężczyzna nie zastosował się do polecenia, zatrzymał auto w niedozwolonym miejscu i podjął próbę ucieczki pieszo. Policjanci szybko zatrzymali 20-latka, który przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawę rozstrzygnie teraz sąd.

W sobotnie przedpołudnie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Pstrowskiego. Kierujący audi 33-letni mężczyzna nie zastosował się do sygnału czerwonego światła, co doprowadziło do zderzenia z toyotą i uszkodzenia znaku drogowego. Ponadto okazało się, że sprawca zdarzenia nie miał prawa jazdy. W wyniku zderzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala na obserwację. Kierowanie pojazdem bez uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywną nie mniejszą niż 1500 złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

reklama

Niedzielny wieczór przyniósł kolejne zdarzenie drogowe przy ul. Śliwy i Mochnackiego. Kierowca osobowego opla, 31-letni mężczyzna, podczas manewru skrętu w lewo nie przepuścił kierującego mazdą, co skończyło się kolizją. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, co skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem jego prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Policja oprócz interwencji drogowych zapewniała również bezpieczeństwo podczas przemarszów z okazji Święta Trzech Króli. Dzięki staraniom policjantów mieszkańcy mogli swobodnie uczestniczyć w obchodach święta, nie obawiając się o własne bezpieczeństwo. Funkcjonariusze koordynowali ruch uliczny i dostosowywali organizację drogową do potrzeb uczestników przemarszów.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia