29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Chłopiec z Olsztyna zagrał w filmie “Akademia Pana Kleksa”

OlsztynChłopiec z Olsztyna zagrał w filmie "Akademia Pana Kleksa"

Adam Panikowski, dwunastoletni mieszkaniec Olsztyna, poczynił znaczący krok w swojej młodej karierze aktorskiej, występując w najnowszej adaptacji filmowej “Akademii Pana Kleksa”. Oficjalna premiera tego filmu odbędzie się 5 stycznia, ale już przedpremierowo podbija kina.

reklama

Młody aktor jest uczniem Szkoły Podstawowej w Rusi. Choć to dopiero początki jego kariery filmowej, Adam ma już na swoim koncie sesje i spoty reklamowe. Rola w “Akademii Pana Kleksa” to jego pierwsza tak duża produkcja filmowa. Jego zainteresowania sięgają jednak dalej niż świat filmu -Adam jest także zapalonym sportowcem i odnosi sukcesy w triathlonie.

reklama

Jego bohater także nazywa się Adam. Przygoda na planie filmowym trwała około miesiąca. Jak sam mówi w wywiadzie dla Radia Olsztyn: Na planie czuję się swobodnie. Gram ucznia z klasy Ady. Tomasz Kot jest szalony, zabawny, taki trochę kolega.

Oficjalna premiera “Akademii Pana Kleksa”, zaplanowana jest na 5 stycznia 2024 roku. Film przedstawia historię dziewczynki o imieniu Ada Niezgódka, wprowadza widzów w magiczny świat Akademii. Ada odkrywa tam nie tylko wyjątkową stronę świata, ale również trop, który pozwala jej rozwikłać rodzinną tajemnicę.

W obsadzie filmu, którego reżyserem jest Maciej Kawulski, znaleźli się znani aktorzy tacy jak Tomasz Kot, Danuta Stenka, Sebastian Stankiewicz, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski i Agnieszka Grochowska. “Akademia Pana Kleksa” już przed oficjalną premierą przyciągnęła uwagę 438 tysięcy widzów, ustanawiając rekord w polskim box office na pokazach przedpremierowych.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane