10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Samolot z Londynu nie mógł bezpiecznie wylądować w Szymanach

SzczytnoSamolot z Londynu nie mógł bezpiecznie wylądować w Szymanach

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach napotkał na poważne trudności pogodowe, które wymusiły przekierowanie jednego z porannych lotów na warszawskie Okęcie. Jak donoszą słuchacze, samolot, który miał wylądować w Szymanach o godzinie 9:15, musiał zmienić kierunek swojej podróży.

reklama

Dariusz Naworski, rzecznik portu lotniczego, w programie “Bliższe Spotkania” Radia Olsztyn, potwierdził, że lot z Londynu Luton nie mógł bezpiecznie wylądować w Szymanach z powodu ekstremalnych warunków pogodowych. Straszne opady marznącego deszczu spowodowały, że służbom lotniska nie udało się w porę przygotować pasa startowego do lądowania.

Naworski wyjaśnił, że samolot został przekierowany do warszawskiego lotniska Okęcie, gdzie wylądował bezpiecznie i wysadził pasażerów. Po zakończeniu tej operacji maszyna ma wrócić do Szyman, by przetransportować pasażerów do Londynu. Lot ten, pierwotnie był zaplanowany na godzinę 9:50, został opóźniony do 13:10, co było aktualnym stanem na godzinę 11:50.

reklama

Dla pasażerów, którzy mieli wylądować w Szymanach, ale zostali przekierowani do Warszawy, zapewniono transport autobusowy do portu lotniczego w Szymanach.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
5 stycznia 2024 14:36

Zdziwieni? To lotnisko jest niby dla cywilów.

Anonymus 76
5 stycznia 2024 10:08

Kilka lotów w tygodniu i nie potrafią przygotować ,to jest amatorka drogi w województwie tak samo katastrofa ktoś powinien podać się do dymisji

Polecane
Ogłoszenia