27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Sylwester pod nadzorem policji: bezpieczne przywitanie Nowego Roku na drogach Olsztyna

OlsztynSylwester pod nadzorem policji: bezpieczne przywitanie Nowego Roku na drogach Olsztyna

Noworoczny weekend to czas świętowania dla wielu osób. Jednak dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jest to przede wszystkim okres wzmożonej pracy. Mimo że nie doszło do poważniejszych zdarzeń z użyciem materiałów pirotechnicznych na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, to jednak policja i tak miała pełne ręce roboty.

reklama

Od piątku do poniedziałku w regionie doszło do 2 poważnych wypadków drogowych. Niestety jeden z nich zakończył się tragicznie: zginął 38-letni kierowca, a 33-letni pasażer trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 57 w okolicy Labuszewa. Policja poinformowała, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Olsztyńscy funkcjonariusze wraz z prokuratorem kontynuują dochodzenie mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

W Nowy Rok wieczorem policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na trasie Tuławki–Gady w gminie Dywity. Kierujący citroenem 27-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W konsekwencji pasażerka auta zmuszona była skorzystać z pomocy medycznej. Kierowca citroena był trzeźwy.

reklama

W ciągu weekendu policja interweniowała również w 42 kolizjach drogowych. Ponadto w trakcie kontroli drogowych aresztowano 3 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu. Najbardziej lekkomyślny był 22-letni kierowca opla, który prowadził pojazd bez wymaganego prawa jazdy, mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

W Sylwestra policja interweniowała po kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Witosa w Olsztynie. Kierująca renault, 36-letnia kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa i spowodowała zderzenie z innymi pojazdami. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a sprawczyni incydentu została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Dorantta i Płoskiego, gdzie 26-letnia kobieta kierująca mercedesem również nie udzieliła pierwszeństwa, co doprowadziło do stłuczki z bmw. Nikt nie został ranny, a sprawczyni została ukarana mandatem w kwocie 3000 złotych i 10 punktami karnymi. Dodatkowo okazało się, że jeden z pasażerów bmw był poszukiwany przez sąd i prokuraturę, w związku z czym został zatrzymany.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane