23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Dramatyczny pożar. Ucierpiała matka i dzieci

OstródaDramatyczny pożar. Ucierpiała matka i dzieci

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w nocy z poniedziałku na wtorek w Ostródzie, gdzie w skutek pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym poszkodowana została kobieta wraz z dwójką dzieci. Informacje o pożarze przy ulicy Składowej przekazała straż pożarna, która podkreśliła dramatyzm sytuacji oraz bohaterską postawę sąsiadów.

reklama

Jak poinformował mł. bryg. Marcin Wiśniewski z ostródzkiej straży pożarnej, zdarzenie miało miejsce około godziny 4:30. Ogień wybuchł w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku, w którym mieszkały cztery rodziny. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy podjęli próbę samodzielnego ugaszenia pożaru.

Sąsiedzka pomoc i ewakuacja

W dramatycznych okolicznościach jeden z sąsiadów zdecydował się na próbę ugaszenia ognia, co świadczy o wyjątkowej odwadze i solidarności mieszkańców. Pozostałe rodziny zdołały się ewakuować przed przybyciem strażaków.

reklama

Poszkodowani w pożarze

Niestety nie obyło się bez rannych. Do szpitala z poparzeniami pleców i dłoni przetransportowana została kobieta wraz z dwójką dzieci. Na szczęście dzieci nie odniosły widocznych obrażeń. Akcję ratunkową prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostródzie i Idzbarku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane