20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Refleks kierowcy uratował życie rowerzysty

SzczytnoRefleks kierowcy uratował życie rowerzysty

Dramatyczne chwile na drodze krajowej numer 58 w Lipnikach, gdzie rowerzysta niemal wpadł pod koła nadjeżdżającego samochodu, zostały uchwycone na nagraniu i wywołały szok w mediach społecznościowych. Zdarzenie, które mogło zakończyć się tragicznie, miało miejsce pod koniec grudnia i zostało udostępnione przez profil STOP CHAM na Facebooku.

reklama

Na nagraniu widać, jak rowerzysta niespodziewanie przekracza podwójną linię ciągłą i wjeżdża tuż przed jadący z prędkością około 80 km/h samochód. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie cyklisty, który nie zachował ostrożności przed włączeniem się do ruchu, mogło doprowadzić do tragedii. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji kierowcy udało się uniknąć wypadku.

reklama

Andrzej Janicki, były naczelnik pabianickiej drogówki, w rozmowie z TVN24.pl podkreślił, że gdyby doszło do zderzenia, szanse na przeżycie rowerzysty byłyby znikome. Zaznaczył także, jak ważne jest pokazywanie takich nagrań, aby służyły jako przestroga dla innych użytkowników dróg.

Internauci również wyrazili podziw dla kierowcy, chwaląc jego umiejętności i opanowanie. W komentarzach pod nagraniem na Facebooku można przeczytać liczne pochwały dotyczące szybkiej reakcji kierującego, a także uwagi na temat trudności w dostrzeżeniu ubranego na czarno rowerzysty. To zdarzenie stanowi ważne przypomnienie dla kierowców i rowerzystów o konieczności zachowania ostrożności na drodze.

źródło: TVN24

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
2 stycznia 2024 19:49

“Cudowny refleks”? Amatorszczyzna pisana. Żałosne.

Polecane