17 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Pełna gama brzmienia – styczniowe koncerty w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

OlsztynPełna gama brzmienia – styczniowe koncerty w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie już 5 stycznia 2024 roku otworzy swoje drzwi dla melomanów. Miłośnicy muzyki aż do 26 stycznia będą mogli wziąć udział w licznych koncertach: od operowych arcydzieł po jazzowe improwizacje.

reklama

Pierwszy występ odbędzie się 5 stycznia o godzinie 19:00. Będzie to Koncert Marszałkowski pod nazwą „Z muzą, czarem i temperamentem” pod batutą dyrygenta Maksyma Dondalskiego. Sopranistka Joanna Nawrot oraz tenor Paweł Skałuba wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii poprowadzą słuchaczy przez najpiękniejsze arie oper i operetek. Koncert poprowadzi Magdalena Bujewicz-Mydlak.

Następnego dnia, 6 stycznia o 18:55, wielbiciele opery będą mieli okazję uczestniczyć w transmisji spektaklu „Nabucco” Giuseppe Verdiego w reżyserii Elijaha Moshinsky’ego. Przedstawienie potrwa 3 godziny, a w rolach głównych wystąpią Liudmyla Monastyrska jako Abigaille i George Gagnidze w tytułowej roli Nabucco.

reklama

W piątek 12 stycznia o godzinie 19.00 zaplanowano koncert symfoniczny. Dyrygentem będzie Norbert Twórczyński, a na skrzypcach zagra Karolina Nowotczyńska. Na program składają się utwory Alexandra Tansmana oraz Astora Piazzolli w tym „Las Cuatro Estaciones Porteñas”. Przed koncertem o godzinie 18.00 w sali kameralnej odbędzie się wprowadzenie w wykonaniu Janusza Cieplińskiego.

Dla dzieci do 3 lat zaplanowano 13 stycznia koncerty w ramach Baby Filharmonii, które odbędą się w godzinach 9.30, 10.30 i 11.30. Dorota Mentel poprowadzi najmłodszych przez świat muzyki w formie interaktywno-warsztatowej, bazując na śpiewie i ruchu.

Koncert kameralny zatytułowany „Z brytyjskim akcentem…” odbędzie się 19 stycznia o godzinie 19.00. Agnieszka Panasiuk (fortepian), Monika Dondalska (skrzypce), Bartosz Henrych (altówka), Paweł Panasiuk (wiolonczela) oraz Paweł Pańta (kontrabas) przedstawią kompozycje Ralpha Vaughana Williamsa, Franka Bridge’a i Malcolma Arnolda.

reklama

W niedzielę 21 stycznia o 11.00 Filharmonia zaprasza na koncert rodzinny ze Smokiem Kwintusiem i Fermatką. Mała Orkiestra Kameralna i Chór Dziecięcy będą zachęcać młodych i dorosłych do aktywnego uczestnictwa w pełnym humoru przedsięwzięciu.

Ostatnią propozycją będzie koncert symfoniczny 26 stycznia. O godzinie 18.00, przed rozpoczęciem, słuchacze będą mogli wysłuchać wprowadzenia do wieczoru muzycznego, które poprowadzi Witold Paprocki. Dyrygentką wieczoru będzie Anna Sułkowska-Migoń, a Roksana Kwaśnikowska zagra na skrzypcach. Program koncertu obejmować będzie dzieła Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Karola Szymanowskiego oraz Antonina Dvořáka.

Dodatkowa atrakcja czeka na miłośników jazzu 24 stycznia o 18.00. Filip Wojciechowski Quartet zaprezentuje swój najnowszy album „View”. Lider zespołu zaprezentuje się zarówno jako pianista, jak i kompozytor oraz aranżer. Razem z nim na scenie pojawią się Paweł Pańta (kontrabas), Marcin Kajper (saksofon tenorowy i sopranowy) oraz Cezary Konrad (perkusja).

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane