12 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Pierwsza ofiara w 2024 roku. Tragiczny wypadek w powiecie olsztyńskim

OlsztynPierwsza ofiara w 2024 roku. Tragiczny wypadek w powiecie olsztyńskim

W nocy na drodze krajowej nr 57 w pobliżu miejscowości Labuszewo w powiecie olsztyńskim doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Hyundai, kierowany przez 38-letniego mężczyznę, uderzył w drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierowca zmarł.

reklama

W aucie znajdowała się jeszcze jedna osoba – 33-letni pasażer, który został przewieziony do szpitala. Jak relacjonuje mł. asp. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, pasażer nie doznał poważniejszych obrażeń. Policja wyjaśnia teraz okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Przyczyny wypadku nieznane

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do uderzenia w drzewo i zjechania do przydrożnego rowu. Wypadki drogowe, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności, są poważnym zagrożeniem na polskich drogach. Na Warmii i Mazurach utrzymująca się mgła mogła być jednym z czynników wpływających na bezpieczeństwo.

reklama

Komplikacje dla kierowców

W wyniku wypadku droga krajowa nr 57 była zablokowana przez około 5 godzin, co stworzyło znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy musieli korzystać z objazdów. Droga została odblokowana przed godziną 9:00, co pozwoliło na wznowienie normalnego ruchu.

W obliczu tego tragicznego wypadku policja apeluje do kierowców o ostrożność, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Niezwykle ważne jest również przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Policja przypomina, że nadmierna prędkość i nieuwaga są jednymi z głównych przyczyn wypadków drogowych.

reklama
Pierwsza ofiara w 2024 roku. Tragiczny wypadek w powiecie olsztyńskim wypadek Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane