Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

26LIS17:00EKSPONAT MIESIĄCA: RAMKA STRYCHARSKAZajezdnia trolejbusowa, KnosałyKategoria wydarzenia:Darmowe

Odnaleziono rodziców dziewczynki, która dała nieznajomemu pieniądze

reklama

Rodzice dziewczynki, która 1 lipca w Bartoszycach dała przypadkowemu, nieznajomemu mężczyźnie plik banknotów mówiąc, że „mama kazała pomagać potrzebującym” zgłosili się na policję i wkrótce odzyskają swoje pieniądze. W sumie – 1690 zł.

„W południe rodzice dziewczynki, która dała pieniądze nieznajomemu, w sumie było to 1690 zł, zgłosili się na policję” – powiedziała oficer prasowa policji w Bartoszycach Marta Kabelis. Rodzice dziecka powiedzieli policjantom, że córka od razu przyznała im się do oddania pieniędzy starszemu panu. „Nie zgłosili się jednak z tą sprawą na policję, bo nie sądzili, że uda się znaleźć obdarowaną przez ich córkę osobę” – dodała policjantka.

W czwartek rano bartoszycka policja poinformowała, że 1 lipca do komendy zgłosił się mężczyzna, który przekazał funkcjonariuszom 1690 zł mówiąc, że pieniądze te wręczyła mu nieznana dziewczynka. Mężczyzna opisywał ją jako ok. 11-letnią, szczupłą, ciemną blondynkę. Dziecko zapytane dlaczego daje pieniądze odpowiedziało, że „mama kazała pomagać potrzebującym”. Policja apelowała o pomoc w dotarciu do rodziny dziewczynki.

reklama

Rodzice, którzy przeczytali o apelu policjantów zgłosili się na komendę. Powiedzieli, że ich córka ma 9 lat i nie zna wartości pieniędzy. Część kwoty zabranej z domu dziewczynka wydała, a resztę – bojąc się oddać rodzicom – wręczyła przypadkowemu mężczyźnie.

„Dzięki uczciwości pana, który przyniósł na policję te pieniądze sprawa ma szczęśliwy finał, rodzice dziewczynki odzyskają kwotę, którą córka zabrała z domu” – powiedziała Kabelis.

Policja nie podaje, gdzie leżały pieniądze, które 9-latka zabrała rodzicom. Nie wiadomo też na razie, czy sprawa będzie miała dalsze konsekwencje prawne.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma nawet podstawy prawnej żeby ukarać dziecko. Niby za co. Za to że nie zapłacilo podatku od darowizny? Poza tym takie małe dziecko nie odpowiada przed sądem za tego typu czyny…

  2. O jakich tutaj dalszych konsekwencjach prawnych można dywagować.Ludzie puknijcie się w czoło dziecko słyszało ze trzeba pomagać potrzebującym więc pomogła i co chcecie aby dziecko za to karać..To jakas aberracja.

    3
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X