31 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Tysiące kartek pełnych ciepła: olsztynianie rozesłali świąteczne życzenia samotnym seniorom

OlsztynTysiące kartek pełnych ciepła: olsztynianie rozesłali świąteczne życzenia samotnym seniorom

Już po raz czwarty w Olsztynie odbyła się akcja „Kartka dla Seniora” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury. W okresie przedświątecznym ponad tysiąc mieszkańców dało dowód swojej solidarności z samotnymi seniorami, przesyłając im kartki ze świątecznymi życzeniami – nierzadko kartki te były robione własnoręcznie często uzupełnione o okolicznościowe upominki.

reklama

Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie nie ukrywała emocji, dzieląc się szczegółami tej inicjatywy: „Prosiliśmy o podzielenie się dobrym słowem z samotnymi pensjonariuszami olsztyńskich domów pomocy społecznej. Odpowiedź na ten apel rozmiękczyła nasze serca i po prostu wyrzuciła nas z butów”.

Świąteczne przesyłki dotarły do niemal 30 osób w wieku od 45 do 92 lat, wśród których znaleźli się emerytowani nauczyciele, miłośnicy sportu, podróżnicy czy fani muzyki. Autorami kartek były dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci oraz wielu anonimowych darczyńców z Olsztyna i okolic.

reklama

Akcja „Kartka dla Seniora” potwierdziła, że świąteczny okres to czas, w którym ludzie chętnie otwierają swoje serca na potrzeby innych, a prosty gest, jakim jest wysłanie kartki, może dać ogromną radość i poczucie bliskości tym, którzy spędzają ten czas z dala od bliskich.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane