7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Seria podpaleń w Olsztynie – sprawcy wpadli w ręce policji

OlsztynSeria podpaleń w Olsztynie – sprawcy wpadli w ręce policji

Dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod zarzutem serii podpaleń wiat śmietnikowych w różnych częściach miasta. Incydenty te miały miejsce na przełomie października i listopada 2023 roku i doprowadziły do uszkodzenia 8 wiat oraz znajdujących się w nich pojemników na odpady. Straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

reklama

Do pierwszych podpaleń doszło w połowie października na ulicach Korczaka, Barczewskiego i Osińskiego. Kolejne miały miejsce w połowie listopada na ulicach Kołobrzeskiej i Westerplatte. W wyniku intensywnych działań operacyjnych oraz na podstawie analizy zgłoszeń o podpaleniach udało się ustalić i zatrzymać 2 podejrzanych. Mężczyźni to osoby znane już wcześniej organom ścigania, przy czym starszy z nich ma już na swoim koncie podobne przewinienia i stanie przed sądem w warunkach recydywy.

Jeden ze sprawców, 31-latek, podczas przesłuchań przyznał się do 5 z 8 przestępstw. Swoje wybryki tłumaczył chęcią odreagowania negatywnych emocji. Pozostałe 3 zarzuty usłyszał jego 33-letni kompan, który nie potrafił wytłumaczyć swojego działania. W świetle polskiego prawa za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zdarzenia te wywołały zaniepokojenie wśród mieszkańców Olsztyna, a policja kontynuuje postępowanie mające na celu całkowite wyjaśnienie okoliczności sprawy.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lokalny chłopak
27 grudnia 2023 17:16

Noi co z tego pójdą siedzieć a straty za wiaty kto pokryje jak oni będą siedzieć na koszt państwa …😉

Polecane
Ogłoszenia