12 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Policja szuka sprawcy śmiertelnego wypadku. Apel do świadków

OstródaPolicja szuka sprawcy śmiertelnego wypadku. Apel do świadków

Tragicznie zakończył się pierwszy dzień świąt w Piławkach, niewielkiej miejscowości niedaleko Miłomłyna. 37-letni mężczyzna zginął po potrąceniu przez nieznanego kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Policja intensywnie poszukuje sprawcy i apeluje o pomoc świadków.

reklama

Dramatyczne zdarzenia w pierwszy dzień świąt

Wczoraj wieczorem, około godziny 20, ostródzka policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze serwisowej w Piławkach. Poszkodowany był nieprzytomny, lecz wykazywał funkcje życiowe. Natychmiast podjęte działania ratunkowe, niestety, nie przyniosły oczekiwanego efektu. Mężczyzna, 37-latek z gminy Zalewo, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Poszukiwania sprawcy

Policja niezwłocznie wszczęła poszukiwania sprawcy. Jak informuje sierż. Paulina Śliwińska, rzeczniczka ostródzkiej policji, poszukiwania trwają. Sprawca zdarzenia, który po potrąceniu nie udzielił pomocy ofierze i uciekł z miejsca wypadku, pozostaje nieuchwytny. Komendant powiatowy policji w Ostródzie ogłosił alarm dla całej jednostki.

reklama

Apel do świadków

W związku z tym tragicznym wydarzeniem policja apeluje do wszystkich osób, które mogłyby mieć jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy lub zidentyfikowania pojazdu o pilny kontakt. Zgłoszenia można kierować na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostródzkiej policji pod numerem telefonu 47 7324 200.

Tragiczny wypadek w Piławkach przypomina o konieczności wzmożonej ostrożności na drogach szczególnie w okresie świątecznym. Policja przypomina o odpowiedzialności, jaką ponoszą kierowcy za swoje działania na drodze. Policja kontynuuje działania mające na celu szybkie ustalenie sprawcy i okoliczności tego wstrząsającego zdarzenia.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia