fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Nocna Jazda Olsztyn. Kilkaset osób spotkało się na nielegalnym zlocie

WiadomościNocna Jazda Olsztyn. Kilkaset osób spotkało się na nielegalnym zlocie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W środę w nocy olsztyńscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w związku z odbywającą się na terenie Olsztyna zlotem tzw. “Nocna Jazda Olsztyn”. Funkcjonariusze dbając m.in. o bezpieczeństwo fanów motoryzacji oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Egzekwowane były naruszenia przepisów ruchu drogowego. Działania policjantów poparte były również sygnałami ze strony mieszkańców, którzy bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu a o czym niektórzy uczestnicy „nocnej jazdy” często zapominają o czym świadczą zastosowane tej nocy środki karne.


W minioną środę (30.12.2020) w nocy olsztyńscy policjanci interweniowali w związku z odbywającą się na terenie miasta tzw. “nocną jazdą”. Funkcjonariusze dbając zarówno o bezpieczeństwo fanów motoryzacji oraz innych uczestników ruchu drogowego, stanowczo egzekwowali naruszenia przepisów ruchu drogowego przez uczestników spotkania. Działania policjantów wynikały m.in. z wcześniejszych sygnałów od zaniepokojonych takimi spotkaniami mieszkańców. Niektórzy uczestnicy „nocnej jazdy” niestety często o tym zapominają, o czym świadczą policyjne interwencje.

82-latek uciekł z miejsca kolizji drogowej. Dostał mandat

Funkcjonariusze ujawnili grupujące się i przemieszczające pomiędzy parkingami pojazdy na terenie Olsztyna i okolic – m.in. przy ul. Sikorskiego czy przy ul. Wadąskiej w Dywitach.

Funkcjonariusze ujawnili 39 naruszeń, w tym 18 związanych z przekroczeniem prędkości zakończonych nałożeniem na kierowców mandatów karnych. Uwadze policjantów nie umknęło również 7 kierowców, którzy zlekceważyli znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) – kontrole zakończono również nałożeniem mandatów karnych. Kolejny miłośnik „nocnej jazdy” został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto 5 uczestników spotkania nie stosowało się do obowiązku zakrywania ust i nosa, za co również spotkała ich adekwatna do wykroczenia kara. Dokładnie sprawdzono również stan techniczny każdego z aut – kontrole zakończono zatrzymaniem 2 dowodów rejestracyjnych.

23-letni kierowca Audi A3 na al. Warszawskiej przekroczył prędkość o 18 km/h. Grozi mu 5 lat odsiadki

Zadaniem Policji jest troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Olsztyńscy policjanci dołożą wszelkich starań, aby Olsztyn nadal był miastem bezpiecznym i przyjaznym mieszkańcom. Każdy, kto w lekceważący sposób podchodzi do obowiązujących przepisów ruchu drogowe musi liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony Policji. – skomentował rzecznik KMP w Olsztynie.

Nocna Jazda Olsztyn. Policja interweniowała kilkadziesiąt razy Nocna Jazda Olsztyn. Policja interweniowała kilkadziesiąt razy Nocna Jazda Olsztyn. Policja interweniowała kilkadziesiąt razy

reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze