7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Czy warto kupować bitcoin w 2024 roku — prognoza kursu BTC

Materiał partneraCzy warto kupować bitcoin w 2024 roku — prognoza kursu BTC

Co kilka lat Bitcoin rozpoczyna gwałtowny wzrost. Jego kurs rośnie o dziesiątki, a nawet setki procent i bije rekordy – tak było w 2014, 2017 i 2021 roku (poprzednim razem jego wartość wzrosła do rekordowego poziomu 69 000 USD). A potem przychodzi faza “zimowa” – cena BTC spada o 60%-80%, a liczni krytycy zaczynają mówić o upadku Bitcoina.

reklama

Za każdym razem po “krachu” Bitcoin odrabia straty i jest ku temu kilka powodów. Jednym z nich jest halving, z góry określony proces, który zmniejsza o połowę wynagrodzenie minerów. Zazwyczaj zwiększa to popyt na BTC, tym samym podnosząc cenę.

Kiedy nastąpi nowy halving i czy warto kupować BTC rozpoczęciem? Jeśli tak, to jak kupić Bitcoin za złotówki — w dalszej części materiału.
Czy warto kupować bitcoin w 2024 roku — prognoza kursu BTC Materiał partnera
Obecnie wielu analityków, którzy badali wykres wartości przez 15 lat, mówią o wzroście. Na przykład analitycy Glassnode zauważyli, że wszystkie halvingi Bitcoina poprzedzały wzrost przez kolejne 365 dni. Jak widać, pierwsze trzy halvingi sieci miały miejsce tuż przed fazą wzrostu – w grudniu 2012 r., w połowie 2016 r. i w 2020 r. Inni analitycy, tacy jak Matrixport, przewidywali, że pierwsza kryptowaluta wzrośnie do 125 000 USD do końca 2024 roku.

Kolejny halving nastąpi w kwietniu 2024 roku. Zmniejszy to nagrodę dla minerów do 3,125 BTC.

reklama

Ale jeśli wcześniej wielu inwestorów obawiało się prawdziwego krachu i nie wierzyło we wzrost bitcoina po silnym spadku, dziś wskaźniki analityków mówią coś przeciwnego. Tak więc według tych samych danych Glassnode, w oczekiwaniu na wzrost, właściciele BTC przechowują rekordową liczbę monet – 15,4 miliona BTC, co stanowi około 79% całej podaży waluty. 

Przed tym, w ciągu pierwszych 11 miesięcy 2023 r., kurs wymiany Bitcoina (BTC) wzrósł już o 250%.

Czy warto kupować bitcoin w 2024 roku — prognoza kursu BTC Materiał partnera
Jaki jest najbardziej korzystny sposób zakupu Bitcoina?

Aby łatwo kupić BTC z karty bankowej, najlepiej skorzystać z serwisu kryptowalutowego z obsługą kupna i sprzedaży aktywów za waluty fiducjarne. Jedną z takich usług jest platforma walut cyfrowych Trustee Plus. Pozwala ona kupować nie tylko Bitcoiny, ale także dziesiątki innych walut. A także natychmiastowo je przesyłać i wymieniać.

reklama

To proste: wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie, przejść szybki proces rejestracji i weryfikacji, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku. 

Proces zajmie kilka minut, a środki pojawią się na koncie w ciągu kolejnych 5-10 minut. Możesz kupić BTC z dowolnej karty Mastercard i Visa. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z pomocą techniczną – działa ona przez całą dobę.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia