21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Ełcki park technologiczny wkracza w nową erę współpracy jako kluczowy partner z Evolumą

EłkEłcki park technologiczny wkracza w nową erę współpracy jako kluczowy partner z...

Ełcki Park Naukowo-Technologiczny stał się partnerem strategicznym Evolumy Klastera Przemysłowego, co jest obietnicą nowych możliwości dla przedsiębiorców i rozwoju innowacyjnych technologii w regionie.

reklama

Od początku grudnia 2023 roku Ełcki Park Naukowo-Technologiczny wzmocnił swoją pozycję w branży technologicznej dzięki partnerskiej więzi z Evolumą Klasterem Przemysłowym – największą grupą branżową w kraju, która dawniej funkcjonowała pod nazwą „Klaster Obróbki Metali”. Stowarzyszenie to zrzesza prawie 100 firm oraz 20 cennych partnerów strategicznych.

Specjalizacje klastrowe, w ramach partnerstwa, to m.in. produkcja maszyn rolniczych, sektor medyczny, branża jachtowa, konstrukcja stalowa, meble metalowe, elektromobilność, automatyzacja produkcji oraz kwestie związane z Przemysłem 4.0. Łączenie potencjałów oraz doświadczeń owocować ma wzmacnianiem konkurencyjności obu organizacji.

reklama

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku uzyska dostęp do nowych możliwości realizacji innowacyjnych projektów. Otworzy to drzwi do szerszej współpracy międzyinstytucjonalnej i przyczyni się do ekspansji zarówno ełckiego parku, jak i samych przedsiębiorstw w nim działających. Podkreśla się, że to istotny krok na drodze do umacniania pozycji naukowo-technologicznej regionu na krajowej, może nawet na międzynarodowej arenie innowacji.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane