6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

O krok od nieszczęścia. W Olsztynie pieszy wtargnął przed karetkę

OlsztynO krok od nieszczęścia. W Olsztynie pieszy wtargnął przed karetkę

W Olsztynie pieszy wtargnął na przejście na czerwonym świetle. Kierowca karetki wyhamował w ostatniej chwili. Niewiele brakowało do tragedii.

reklama

Niebezpieczna sytuacja na drodze

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 14 grudnia na ulicy Kościuszki w Olsztynie, tuż przy Urzędzie Marszałkowskim. Młody mężczyzna zignorował czerwone światło i postanowił przejść na drugą stronę ulicy, nie bacząc na nadjeżdżającą zgodnie z przepisami karetkę pogotowia.

Gdyby nie błyskawiczna reakcja kierowcy, mogło dojść do nieszczęścia.

reklama

Bulwersujące jest również zachowanie pieszego po zdarzeniu – wydaje się, że nie zrobiło na nim większego wrażenia.

Nieodpowiedzialny pieszy

Nagranie z niebezpiecznej sytuacji pojawiło się na kanale „STOP CHAM” na YouTube. To filmik z rejestratora karetki.

„Jestem kierowcą karetki w prywatnej firmie medycznej, w dniu dzisiejszym miałem bardzo niebezpieczne zajście z młodym człowiekiem, który zignorował czerwone światło nadawane przez sygnalizator na przejściu dla pieszych, przy czym cudem uniknął ciężkiego uszczerbku lub nawet śmierci” – napisał przesyłający nagranie.

reklama

Kierowca zaznaczył także, że chociaż użył klaksonu, aby zwrócić uwagę pieszego na niebezpieczeństwo, ten w ogóle na to nie zareagował.

„Najstraszniejszy jest fakt, że nic sobie nie zrobił z tego zajścia, nie było nawet po nim widać skruchy, gdybym jechał z pacjentem, mogłoby się to dla niego skończyć poważnymi konsekwencjami. Chciałbym dodać również, że gdy zacząłem hamować, wcisnąłem klakson i jak widać na załączonym filmie na chłopaku nie zrobiło to wrażenia, bo nawet nie przyspieszył kroku, dopiero jak mój zderzak znalazł się blisko jego nóg, odskoczył na chodnik, wtedy też doszło do zatrzymania pojazdu. Pozdrawiam i przestrzegam innych kierowców, gdybym jechał 50 km/h, a nie 30 jak widać na filmie, mogłoby to się skończyć o wiele gorzej” – podkreślił.

Internauci grzmią

Nagranie wzbudziło oburzenie wśród internautów.

„Dresik+kapturek=nieśmiertelność”, „Rób tak dalej, szczylu, to swojej osiemnastki nie dożyjesz”, „Nawet mając zielone, lub pierwszeństwo, jadąc autem czy po prostu idąc, człowiek odruchowo się rozgląda i jest czujny jak pies podwójny, ale jak widać nie wszyscy znają zasadę ograniczonego zaufania przez niektórych zwaną niepotrzebną paranoją”, „Spokojnie, dzban dorośnie i będzie tak jeździł, jak chodzi. Widocznie musi mieć super wychowanie, jeśli nawet do swojego życia i zdrowia nie ma szacunku”, „I najlepsze to, że jak byś przetrącił gamonia to jeszcze problemy byś miał” – to tylko niektóre z zamieszczonych pod nagraniem komentarzy.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tedla
26 grudnia 2023 17:00

do takiego debila to chyba tylko tłumaczenie i argumenty ręczne docierają…………..

Polecane
Ogłoszenia