7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Olsztyn w poszukiwaniu koordynatorów: rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

OlsztynOlsztyn w poszukiwaniu koordynatorów: rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

W Olsztynie trwają przygotowania do XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W związku z tym Urząd Miasta apeluje do mieszkańców o zgłaszanie kandydatur do Zespołu Koordynującego, którego zadaniem jest ocena projektów i nadzorowanie przebiegu całego procesu budżetowania obywatelskiego.

reklama

Mimo że projekty, które zostały wybrane podczas X edycji OBO, są wciąż w trakcie realizacji, to równocześnie miasto rozpoczęło nową odsłonę budżetowej inicjatywy. Beata Kardynał-Stawicka z Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego podkreśla rolę mieszkańców w tym procesie, uznając ich za bezpośrednich przedstawicieli społeczności miejskiej.

Skład Zespołu będzie reprezentatywny, a w jego składzie znajdzie się po trzech przedstawicieli prezydenta, Rady Miasta, organizacji pozarządowych, rad osiedlowych oraz mieszkańców wytypowanych poprzez losowanie z puli zgłoszeń. Zespół Koordynujący będzie spotykał się raz w tygodniu, w okresie od lutego do lipca 2024 roku.

reklama

Zespół Koordynujący to szansa dla mieszkańców, by mieć realny wpływ na kształtowanie przestrzeni miejskiej i móc decydować o ważnych projektach dla swojej społeczności. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do składu Zespołu mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 2 stycznia 2024 roku na adres e-mail obo@olsztyn.eu.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia