fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Statuetki Świętego Jakuba wręczone po raz czternasty

Wiadomości Statuetki Świętego Jakuba wręczone po raz czternasty

Podczas Gali Noworocznej podsumowano miniony rok oraz przyznano Nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2016r.

Rok 2016 to rok pełen rocznic. Obchodziliśmy 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Polski oraz 500. rocznicę przybycia Mikołaja Kopernika do grodu nad Łyną. Dla Olsztyna był to również rok zbierania laurów, nagród i podziękowań. Stolica Warmii została doceniona w wielu dziedzinach zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

Nagrody i wyróżnienia to efekt wieloletniej pracy osób, które w sposób szczególny angażują się w życie miasta, tworzą jego dorobek naukowy, kulturalny, gospodarczy, sportowy, historię miasta. Każdego roku prezydent Olsztyna wyróżnia szczególnie zasłużone osoby. W piątek (20 stycznia) podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym UWM, wręczono Statuetki Świętego Jakuba. Wyróżnieni odebrali je z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza.

– Jestem dumny, że w Olsztynie mamy osoby z pasją, którzy tak aktywnie angażują się w życie naszego miasta – mówił podczas gali Piotr Grzymowicz. – Dziękuję za państwa pracę, która buduje pozytywny wizerunek Olsztyna.

Statuetki św. Jakuba oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. zł przyznano w sześciu różnych kategoriach. Nagrodę odebrali:

w dziedzinie kultury: Bartosz Świątecki
w dziedzinie nauki: prof. dr hab. Tadeusz Kamiński
w dziedzinie sportu: Anna Harkowska
w dziedzinie gospodarki: firma Żarna
w dziedzinie działalności pozarządowej: Barbara Rytwińska
w dziedzinie „za szczególne zasługi dla Olsztyna”: biskup senior Julian Wojtkowski

Nagroda Prezydenta Miasta – Statuetki św. Jakuba ustanowiona została z okazji 650. urodzin Olsztyna. Statuetka św. Jakuba jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona miasta, z drugiej uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w stolicy Warmii. Zgodnie z regulaminem Nagroda Prezydenta przyznawana jest corocznie, indywidualnie lub zespołowo za wybitne zasługi dla Olsztyna w różnych dziedzinach. Tegoroczne wyróżnienia zostały przyznane przez Kapitułę w składzie: przewodniczący: prezydent Piotr Grzymowicz, członkowie: rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Ryszard Górecki, przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Wanda Agnieszka Jabłońska, doktor sztuk muzycznych, dyrygent, chórzystka, Agata Wilińska, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Waldemar Klocek, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

1 KOMENTARZ

  1. Swój popiera swoich. No bo jakie zasługi ma laureat w nauce dla Olsztyna. Nawet można mieć wątpliwości co do wybitności dorobku naukowego, nie mówiąc już o szerszych horyzontach. No, ale jeżeli członkiem kapituły jest Rektor UWM, to trudno się dziwić, że promuje swoich klakierów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: