22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Kolizje i wypadki: weekend na drogach Olsztyna pełen zdarzeń

OlsztynKolizje i wypadki: weekend na drogach Olsztyna pełen zdarzeń

W miniony weekend na terenie Olsztyna i okolic doszło do 2 wypadków, w wyniku których obrażenia odniosły dwie osoby. Policjanci interweniowali również w 33 kolizjach drogowych. Mimo ciągłych apeli o zachowanie rozwagi na drodze nadal zdarzają się przypadki kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

reklama

W piątek wieczorem na drodze krajowej nr 51, w okolicach miejscowości Spręcowo, funkcjonariusze zatrzymali samochód z niesprawnym oświetleniem. Jak się okazało, kierujący pojazdem 73-latek miał na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był także poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Mrągowie w celu ustalenia miejsca pobytu w ramach innego postępowania. Grozi mu kara do 5 lat więzienia za złamanie sądowego zakazu.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę kierującą pojazdem na drodze ekspresowej S51 w pobliżu Tomaszkowa. Policyjny alkomat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 56-letniej kierującej, co skutkowało zatrzymaniem jej prawa jazdy. Kobiecie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

reklama

Nieco później funkcjonariusze interweniowali przy al. Wojska Polskiego, gdzie 25-letni kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do kolizji z bmw, które następnie uderzyło w słup oświetleniowy. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Badanie alkomatem wykazało trzeźwość obu kierowców.

W sobotnią noc doszło do wypadku na ul. Synów Pułku, gdzie 30-latek prowadzący volkswagena nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcyjny. Kierowca został hospitalizowany. Na mężczyznę, za spowodowanie zdarzenia drogowego, nałożono mandat w kwocie 1000 złotych. Kierujący był trzeźwy.

W niedzielę policjanci zatrzymali renault na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie, po tym jak kierowca ruszył na czerwonym świetle. Mężczyzna próbował uciec, lecz został szybko zatrzymany. Okazało się, że 59-latek miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Biskupcu. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe miesiące w areszcie.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane