29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Brutalny atak w Olsztynie: sąd rozstrzygnie losy sprawców

OlsztynBrutalny atak w Olsztynie: sąd rozstrzygnie losy sprawców

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie toczy się proces w sprawie pobicia młodej kobiety. Podczas ostatniej rozprawy, która odbyła się 14 grudnia 2023 roku, Magdalena T. przyznała się do zarzutów i wystąpiła z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.

reklama

Zdarzenie miało miejsce 24 czerwca 2023 roku w jednym z olsztyńskich mieszań. Wg aktu oskarżenia Michał A. i Magdalena T. zaatakowali kobietę, bili ją pięściami i otwartymi dłońmi po głowie, kopali i ciągnęli za włosy, uderzali z główki oraz opluwali ofiarę. Pobicie to miało skutkować obrażeniami ciała i naruszeniem czynności narządów na okres krótszy niż tydzień.

Podczas rozprawy Magdalena T. wyraziła skruchę i wnioskowała o dobrowolne poddanie się karze, z czym prokurator się zgodził. Sąd przychylił się do wniosku, uznając Magdalenę T. winną stawianych jej zarzutów i skazując ją na 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnych prac społecznych po 30 godzin miesięcznie oraz nakładając obowiązek zapłaty 1 tys. zł tytułem zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej.

reklama

W toku rozprawy ustalono również, że tego samego dnia Michał A. na Starym Mieście w Olsztynie miał naruszyć nietykalność cielesną pokrzywdzonej. Michał A. nie przyznał się do winy, a jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania, co oznacza, że sąd zajmie się nią osobno w przyszłości.

Z uwagi na dobrowolne poddanie się karze przez Magdalenę T. postępowanie przeciwko Michałowi A. wymaga rozpoznania przed innym sędzią i będzie przeprowadzone odrębne postępowanie w tej sprawie.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
:)))
20 grudnia 2023 08:39

patusy

Polecane