22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Głosowanie nad budżetem: ostatnia sesja sejmiku warmińsko-mazurskiego

OlsztynGłosowanie nad budżetem: ostatnia sesja sejmiku warmińsko-mazurskiego

We wtorek, 19 grudnia 2023 roku, w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Obrady zaplanowano na godzinę 12:00 w sali sesyjnej nr 420. Transmisja zostanie udostępniona na oficjalnych stronach internetowych samorządu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

reklama

Zasadniczym punktem obrad będzie dyskusja oraz głosowanie nad przyszłorocznym budżetem województwa. Radni będą debatować również m.in.: nad zmianą w wieloletniej prognozie finansowej województwa na lata 2023-2037, o transporcie lotniczym w regionie oraz stopniu zaawansowania projektów wspieranych ze środków unijnych.

Marszałek województwa Marcin Kuchciński odniesie się do wielu punktów porządku obrad, natomiast Sylwia Jaskulska wicemarszałek województwa przedstawi informacje dotyczące realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz działalności bibliotek pedagogicznych. Dodatkowo Maria Bąkowska – członek zarządu województwa – referować będzie na temat zabytków, muzeów i baz noclegowych w województwie po okresie pandemii.

reklama

Podczas wtorkowej sesji omówione zostaną także punkty dotyczące współpracy międzynarodowej, inwestycji w infrastrukturę kulturalną i edukacyjną, a także wiele projektów społecznych i gospodarczych ważnych dla regionu. Sesja zakończy się sprawami różnymi, wśród których znajduje się m.in. stanowisko sejmiku w sprawie ustanowienia roku 2024 Rokiem Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach.

Zgromadzenie ma za zadanie zatwierdzić plan pracy sejmiku na następny rok oraz dokonać wyboru delegatów do Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane