6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolizja autobusu szkolnego i osobowej mazdy

WiadomościKolizja autobusu szkolnego i osobowej mazdy

Wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych na trasie Dybowo– Dźwiersztyny, gmina Pasym, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu szkolnego i osobowej mazdy. W autobusie przewożone były dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pojazdy zderzyły się lewymi przednimi lusterkami. Jak ustalili policjanci obydwaj kierujący byli trzeźwi.

reklama

Wczoraj około godziny 14.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku autobusu szkolnego na trasie Dybowo-Dźwiersztyny gmina Pasym. Policjanci ruchu drogowego, którzy udali się na miejsce ustalili, że na szczęście nie doszło do wypadku, a do kolizji między dwoma pojazdami. Jak się okazało, kierowcy autobusu oraz osobowej mazdy podczas manewru wymijania, nie zachowali należytej ostrożności i zderzyli się lewymi lusterkami. Funkcjonariusze obsługujący zdarzenie potwierdzili, że dzieci przewożone autobusem szkolnym nie odniosły żadnych obrażeń. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przebadała pasażerów i przekazała ich pod opiekę przybyłym na miejsce rodzicom.

Policjanci przebadali 27-letniego kierowcę autobusu oraz 72-letniego kierowcę mazdy-obydwaj panowie byli trzeźwi.

reklama

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne prowadzenie pojazdów. Należy zwracać uwagę na warunki panujące na drogach, szczególnie tych mniej uczęszczanych. Zdarza się, że przez śnieg zalegający na poboczu część drogi służąca do poruszania się, jest węższa. Wtedy koniecznym jest zastosowanie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia