29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Policja z Olsztyna wytropiła poszukiwanych

OlsztynPolicja z Olsztyna wytropiła poszukiwanych

Policjanci z Komendy Miejskiej w Olsztynie wykazali swoją czujność, zatrzymując w ostatnich dniach trzy osoby, które były poszukiwane przez sąd w celu odbycia kar pozbawienia wolności lub opłacenia grzywien za popełnione przewinienia.

reklama

W czwartek, 14 grudnia 2023 r., na ulicach Olsztynka funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę przypominającego rysopis poszukiwanego. Po weryfikacji w bazach danych potwierdzili swoje przypuszczenia – 35-letni mężczyzna był rozpisywany Listem Gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Jego przestępstwo z przeszłości wymagało odbycia 141 dni zastępczej kary pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu, skazany został przewieziony do zakładu karnego.

Dzień wcześniej, policja zatrzymała 43-letnią kobietę. W jej mieszkaniu w Olsztynie stwierdzono, że jest poszukiwana w celu odbycia 75 dni aresztu lub uregulowania grzywny za przestępstwo przeciwko mieniu z przeszłości. Kobieta zdecydowała się na natychmiastowe zapłacenie należności, dzięki czemu uniknęła dalszego pozbawienia wolności.

reklama

W tym samym czasie, w kolejnym olsztyńskim mieszkaniu, zatrzymano 44-letniego mężczyznę. On również został wytypowany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie za wykroczenia popełnione w przeszłości i miał do wyboru – dziesięciodniowy areszt albo uregulowanie grzywny. Podjęte przez niego działanie finansowe pozwoliło na uniknięcie odbycia kary aresztu.

Skuteczność olsztyńskiej policji w lokalizowaniu i zatrzymywaniu osób poszukiwanych stanowi ważny aspekt utrzymywania porządku prawnego w mieście.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane