fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Policyjne małżeństwo po służbie zatrzymało sprawcę kolizji

WiadomościPolicyjne małżeństwo po służbie zatrzymało sprawcę kolizji

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policyjne małżeństwo z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w czasie wolnym od służby zatrzymało pijanego kierowcę. Zatrzymany najpierw swoim samochodem czołowo zderzył się z autem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z dziećmi, a następnie zaczął uciekać. Jak się później okazało 26-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do groźnej kolizji doszło wczoraj (15.01.2016) około godz. 17:30 w miejscowości Pawłowo (gm. Olsztynek). Kierowca audi jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z kią, którą podróżowała czteroosobowa rodzina z dziećmi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawca kolizji jednak nie zainteresował się stanem pozostałych uczestników zdarzenia i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

Świadkami całego zdarzenia było policyjne małżeństwo z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, które w tym czasie miało wolne od służby. Funkcjonariusze pojechali za uciekającym mężczyzną, iinformując o jego ucieczce oficera dyżurnego. Po kilkuset metrach stan techniczny audi uniemożliwił 26-latkowi dalszą ucieczkę. Mężczyzna postanowił więc uciekać pieszo. Funkcjonariusze pobiegli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go.

Jak się okazało mieszkaniec gminy Olsztynek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś (16.01.2017) usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze