27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Jestę blogerę – rozmowa z Lidią Piechotą [GALERIA]

GalerieJestę blogerę - rozmowa z Lidią Piechotą

Blogowanie to nie tylko pisanie do pamiętnika –  to styl życia i dla najlepszych sposób na zarabianie pieniędzy. O blogach i blogerach rozmawiamy z Lidą Piechotą.

reklama

W sobotę w kawiarni Cafe L’Art de Vivre spotkali się blogerzy z Olsztyna. W trakcie mitingu odbyły się warsztaty obróbki fotografii, prelekcja na temat języka polskiego i blogowania. Jedną z organizatorek była dziennikarka i blogerka Lidia Piechota.

– Skąd pomysł na spotkanie blogerów? 

reklama

– Pomysł na spotkanie pojawił się w głowie mojej szalonych koleżanek Karolibu  i Niszy. Kiedyś brałam udział w takim spotkaniu w Olsztynie i pomyślałam, że to dobry pomysł, żeby tym razem nie być tylko uczestnikiem, ale też organizatorem. Dlaczego? Dlatego, że miałam ochotę się czegoś nauczyć np. w kwestii obrabiania zdjęć na potrzeby bloga albo na temat instalacji najróżniejszych aplikacji na profilu bloga na FB. Chciałam też dowiedzieć się co kryje się za słowem “pozycjonowanie”, bo sporo spraw technicznych jest dla mnie czarną magią.

– Na spotkaniu było bardzo dużo kobiet – czy w Olsztynie mężczyźni nie blogują? 

– Na spotkanie nie zapraszałyśmy konkretnych osób. Mógł zapisać się każdy. Tak się jednak składa, że Karolibu i ja jesteśmy mamami i sporo piszemy o dzieciach. Dlatego nasze blogi docierają głównie do blogujących mam. Faceci w Olsztynie blogują i z tego co wiem – całkiem nieźle im to wychodzi. Mam nawet wrażenie, że są w tym bardziej konkretni i profesjonalni. Spotkanie przewidziałyśmy na 25 osób i w sumie dobrze się złożyło, że była to grupa o podobnych zainteresowaniach.

reklama

– Jakie są twoje ulubione olsztyńskie blogi? 

– Mój ulubiony olsztyński blog to igaz-m.blogspot.com – Iga pisze genialnie. Ma także drugiego bloga, w którym jest medium swojego syna – achondroplazjak.blogspot.com. Przyznaję jednak, że nie czytam wielu blogów, ponieważ nie mam na to czasu.
– Blogerzy tacy jak np. Kominek zarabiają na swoich blogach. Co trzeba zrobić, żeby móc traktować blogowanie jako swoją pracę? 
– Żeby zarabiać na blogu, należy mieć konkretną wiedzę na temat funkcjonowania sieci, trzeba umieć robić zdjęcia i dobrze pisać. Blog musi schludnie wyglądać i trafiać do odpowiednich osób. Na pewno potrzeba na to sporo czasu. Myślę, że można na tym całkiem nieźle zarabiać, ale potrzeba na to sporo czasu i chyba trzeba się wtedy zajmować tylko pisaniem postów. Idealnie by było mieć czas i fundusze, żeby rozkręcić bloga. Uważam jednak, że jeśli ktoś zakłada bloga tylko po to, żeby na nim zarobić, to  powinien sobie odpuścić. Blog powinien być wiarygodny.
Specjalnie dla naszych czytelników uruchomiliśmy platformę blogową, dzięki której mogą realizować swoje pomysły: blogi.kurierolsztynski.pl.
Jestę blogerę - rozmowa z Lidią Piechotą [GALERIA] Galerie, Olsztyn
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane