10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Olsztyńska policja w akcji: bezpieczeństwo nieletnich w centrach handlowych

OlsztynOlsztyńska policja w akcji: bezpieczeństwo nieletnich w centrach handlowych

Policja w Olsztynie, reagując na sygnały od mieszkańców, zintensyfikowała kontrole w miejscach publicznych, gdzie często przebywają nieletni. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w dniach 7 i 8 grudnia 2023 roku skupili swoje działania na terenie galerii handlowych i w ich pobliżu.

reklama

Celem działań była ochrona młodych osób przed demoralizacją oraz zapobieganie jakimkolwiek wykroczeniom czy działaniom kryminalnym. Akcja miała na celu poprawę ogólnego poczucia bezpieczeństwa wśród nieletnich oraz innych użytkowników galerii handlowych stanowiących popularne miejsce spotkań młodzieży.

Policjanci w trakcie kontroli wnikliwie przyglądali się zjawiskom, które mogły świadczyć o demoralizacji nieletnich, takimi jak: wagarowanie, używanie alkoholu lub środków odurzających. Zgodnie z obowiązującą Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich tego typu zachowania mogą skutkować rozpatrzeniem przez sąd rodzinny i zastosowaniem odpowiednich środków wychowawczych.

reklama

Zwracając szczególną uwagę na dobro i bezpieczeństwo dzieci, akcja ta stanowiła również przypomnienie dla rodziców o ich ważnej roli w obserwacji oraz komunikacji z dziećmi. Rozmowy na temat zagrożeń czy pułapek, jakie mogą spotkać młodzież w miejscach publicznych, są kluczowe do budowania wzajemnego zaufania.

Podjęta przez policję inicjatywa to kolejny krok w stronę ochrony młodszych mieszkańców Olsztyna, która ma zlikwidować problemy społeczne u ich źródła oraz edukować społeczność lokalną.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kamila234
12 grudnia 2023 13:49

Przedziwne określenie “ochrona młodych osób przed demoralizacją ” Chyba chodziło o ochronę dorosłych przed młodymi bandziorami

Ja
14 grudnia 2023 08:21

Znowu za te szmaty na twarzy ścigają??

Polecane
Ogłoszenia