26 C
Olsztyn
piątek, 12 lipca, 2024
reklama

Świętujemy 65 lat życiodajnego daru – jubileusz honorowego krwiodawstwa na Warmii i Mazurach

OlsztynŚwiętujemy 65 lat życiodajnego daru - jubileusz honorowego krwiodawstwa na Warmii i...

W poniedziałek 11 grudnia 2023 roku w Olsztynie odbyły się uroczyste obchody 65-lecia honorowego krwiodawstwa, które zorganizowane były przez Polski Czerwony Krzyż. Wśród uczestników znaleźli się wyjątkowi goście, w tym marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

reklama

Podczas spotkania, które zgromadziło wielu zasłużonych krwiodawców, marszałek Kuchciński miał okazję wręczyć odznaczenia tym, którzy przez lata niestrudzenie pomagali innym, oddając krew. Zbigniew Kłodowski – prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie – został uhonorowany wyjątkową odznaką „Za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego”.

W przemówieniu marszałka Kuchcińskiego podkreślono wagę pomocy niesionej przez organizację: „Gratuluję PCK nie tylko inicjatywy związanej z krwiodawstwem, ale również każdej innej, która zmienia otaczający nas świat na lepsze. Każda kropla, każdy mililitr krwi jest dla naszych jednostek zdrowia, jak i samych pacjentów na wagę złota. A właściwie na wagę życia. Liczę na to, że z roku na rok chętnych by pomagać, będzie więcej”.

reklama

W trakcie uroczystości medalami „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” odznaczeni zostali również zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy od 2005 roku oddali co najmniej 20 litrów krwi.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane