7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Zderzenie trzech samochodów na DK 16 pod Olsztynem. Dwie osoby w szpitalu

OlsztynZderzenie trzech samochodów na DK 16 pod Olsztynem. Dwie osoby w...

Dziś, około godziny 15:33 na drodze krajowej nr 16 doszło do groźnego zdarzenia. W miejscowości Szelągowo zderzyły się trzy samochody osobowe. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala, a droga pozostaje zablokowana, co powoduje poważne utrudnienia w ruchu.

reklama

Tragiczny wypadek i akcja ratunkowa

Z informacji przekazanych przez starszą posterunkową Paulinę Żur z zespołu prasowego olsztyńskiej policji wynika, że przyczyną wypadku było zjechanie citroena na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do czołowego zderzenia z fiatem i land roverem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a dwie osoby w wyniku odniesionych obrażeń zostały przewiezione do szpitala. Na miejsce wezwano straż pożarną, która przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyła poszkodowanych z jednego z rozbitych pojazdów.

reklama

Zimowe warunki na drogach

Warto dodać, że na Warmii i Mazurach panują obecnie zimowe warunki jazdy. W wielu miejscach regionu występują słabe opady śniegu lub zamglenia, które znacząco ograniczają widoczność. Policja apeluje o ostrożność na drogach, które w wielu miejscach są śliskie. W obliczu trudnych warunków atmosferycznych, szczególnie ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia