7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Pijany 48-latek za kierownicą pomimo cofniętych uprawnień – olsztyńscy policjanci zatrzymali lekkomyślnego mężczyznę

OlsztynPijany 48-latek za kierownicą pomimo cofniętych uprawnień – olsztyńscy policjanci zatrzymali lekkomyślnego...

Każdy nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie na drodze. Policjanci każdego dnia starają się eliminować z ruchu takich nieodpowiedzialnych kierujących. Przekonał się o tym 48-letni mężczyzna, który na „podwójnym gazie” i bez pozwolenia na prowadzenie aut zdecydował się wsiąść za kierownicę. 

reklama

Zdarzenie miało miejsce w środę, 6 grudnia 2023 roku, na Drodze Krajowej nr 16, w okolicach miejscowości Gronity. Policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen za jazdę z prędkością wyższą o 24 km/h od dozwolonej. Kierowca miał też widoczne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo weryfikacja danych pijanego kierowcy w policyjnych systemach wykazała, że jego uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zostały cofnięte.

reklama

Policjanci niezwłocznie sporządzili stosowną dokumentację do przekazania do sądu. Kierowcy grozi teraz surowa kara. Przypomnijmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności aż do 3 lat. Natomiast kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi może skutkować nałożeniem grzywny, a nawet karą ograniczenia wolności albo pozbawieniem wolności do 2 lat.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia