6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Świątecznie na Starym Mieście: rodzinne warsztaty, koncerty i magiczny bieg mikołajów

OlsztynŚwiątecznie na Starym Mieście: rodzinne warsztaty, koncerty i magiczny bieg mikołajów

Już w najbliższy weekend, 9–10 grudnia, Stare Miasto w Olsztynie zaświeci świątecznym blaskiem. Wszystko za sprawą kolejnej odsłony wydarzenia „Święta. Dobrze was widzieć!”, które zapowiada się niezwykle rodzinnie, twórczo i serdecznie.

reklama

Olsztynianie oraz goście będą mieli okazję skorzystać z bogatego programu wydarzeń. Sobota i niedziela upłyną pod znakiem koncertów, rodzinnych warsztatów oraz czytania baśni. Karolina Lewandowska w imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zaprasza do wspólnego celebrowania świątecznej atmosfery, obiecując mnóstwo fantastycznej energii w tym wyjątkowym czasie.

Wśród muzycznych atrakcji największą uwagę przyciągają zespoły De Mono oraz Sound’n’Grace. Na miłośników literatury czekają baśnie Hansa Christiana Andersena w interpretacji olsztyńskich artystów – aktorów i muzyków. Magii i tajemnic doda pokaz iluzjonisty Jędrzeja Bukowskiego. Dodatkowo również w ten weekend odbywać się będzie Bieg Mikołajów, który z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością.

reklama

Zamiłowanie do aktywności fizycznej w połączeniu z dobroczynnym charakterem wydarzenia przekłada się na radosną atmosferę i integrację społeczności. To również czas, kiedy można połączyć przyjemne z pożytecznym, łącząc aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym.

Organizatorzy informują, że w czasie trwania imprez będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu drogowego. Od sobotniego poranka 9 grudnia (od godz. 8:00) do niedzielnej nocy 10 grudnia (do godz. 24:00) dostęp do Targu Rybnego dla samochodów zostanie ograniczony.

Wydarzenie „Święta. Dobrze was widzieć!” w sobotę potrwa w godzinach 16:00–20:00, natomiast w niedzielę od 12:00 do 20:00. Aby poznać pełen program imprezy, wystarczy odwiedzić stronę Miejskiego Ośrodka Kultury.

reklama

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia