7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Szkoła w Smolajnach wkracza na nowoczesne tory: prezentacja projektu rolniczej placówki przyszłości

OlsztynSzkoła w Smolajnach wkracza na nowoczesne tory: prezentacja projektu rolniczej placówki przyszłości

W Smolajnach 6 grudnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczyste przedstawienie planów budowy nowoczesnej siedziby Zespołu Szkół Rolniczych. Prezentacja została przyjęta z wielkim entuzjazmem zarówno przez społeczność szkolną, jak i zaproszonych gości rangi lokalnej i wojewódzkiej.

reklama

Starosta olsztyński, Andrzej Abako, zwracając się do zgromadzonych uczniów, przedstawił projekt przyszłej siedziby jako prezent od pokolenia dorosłych.

– To prolog do nowej karty historii nowoczesnej siedziby Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach. Wasza szkoła jest jedyną placówką rolniczą samorządową w województwie. A chcemy, żeby była nie tylko jedyna, ale przede wszystkim nowoczesna i świetnie wyposażona – mówił Abako.

reklama

Starosta podkreślił, że projekt stał się możliwy dzięki wsparciu radnych oraz funduszom z programów rządowych

Dyrektorka placówki, Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz, przypomniała historię szkoły trwającą już ponad 60 lat i wyróżniła jej absolwentów, których określiła jako największy atut. Obecnie w Zespole Szkół Rolniczych kształci się 185 osób. Zapewniła również, że celem szkoły jest zapewnienie wszystkim uczniom warunków do zdobywania wiedzy na jak najwyższym poziomie.

O szczegółach projektu architektonicznego opowiedziała Monika Jasińska z poznańskiego biura projektowego Archenika. W planach nowego kompleksu o powierzchni ponad 75,5 tys. m² znajdzie się bursa na 100 osób, hala sportowa, orlik z bieżnią, szkoła z przestronnymi salami, stajnia oraz infrastruktura hodowlana i rolnicza. Projekt nawiązuje do tradycji wsi Smolajny i historii regionu.

reklama

Podczas uroczystości nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości, m.in. prof. Krzysztofa Jankowskiego z UWM w Olsztynie, przedstawiciela rady rodziców oraz burmistrza Dobrego Miasta – Jarosława Kowalskiego. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne, a uczniowie mieli okazję wypowiedzieć się odnośnie rozwoju szkoły.

– Obecnie uczymy się w II klasie, więc już nie doczekamy nowej siedziby, ale to na pewno dobry pomysł. O wiele łatwiej zdobywa się wiedzę w dobrych warunkach, wykorzystując nowoczesny sprzęt. Sam wygląd szkoły i jej funkcjonalność wpływają na motywację do nauki – mówiły podczas uroczystości uczennice kierunku technik weterynarii.

Źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia